Co z dopłatami do kukurydzy?

kukurydzaZarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych popierając wnioski zgłoszone przez Wojewódzkie Izby Rolnicze 6 października 2016 r. zwrócił się ponownie do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wnioskiem o uzupełnienie o kukurydzę wykazu gatunków roślin uprawnych, do których materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany przysługuje dopłata z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany.

Wśród wszystkich roślin produkcji polowej, w uprawie kukurydzy dokonał się w największy postęp. Kukurydza jest dziś szeroko uprawiana na terenie całej Polski, nie tylko na kiszonkę, ale także na ziarno. Plony kukurydzy ziarnowej są blisko dwukrotnie większe niż średnie plony zbóż. Uprawianą w kraju kukurydzę stanowią przede wszystkim odmiany mieszańcowe - heterozyjne, których materiał siewny powinien być co roku wymieniany, aby w pełni wykorzystać cechy danej odmiany. Dlatego też, zdaniem samorządu rolniczego należałoby wprowadzić dopłaty do tego gatunku.

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

kukurydza
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:
komentarz
@ Co z dopłatami do kukurydzy? | Aktualności Rolnicze | NowoczesnaFarma.pl
Gość PZPRZ | 2016-10-23 16:08:24 | IP: 91.222.147.*
Przecież to czysty zerżnięty wniosek Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: siewnego; materiału; roślin; kategorii; elitarny; kukurydzy; kukurydzę; których; kukurydzy?; wszystkim; przede; stanowią; uprawianą; odmiany; materiał; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »