Bobcat rozszerza swoją działalność w Republice Czeskiej

Firma otwiera swoją europejską siedzibę w Dobris.


W sumie zainwestowała ona niemal 120 mln EUR i zatrudnia 1400 osób.
Firma Doosan Bobcat EMEA ogłosiła dzisiaj otwarcie nowej siedziby dla regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), co stanowi kolejny krok w rozszerzaniu jej działalności w Republice Czeskiej. Nowo wzniesiony budynek, będący częścią kampusu w Dobris, będzie miejscem pracy zarządu firmy oraz pracowników innych działów. Jest to uzupełnienie zakładu produkcyjnego i ośrodka szkoleniowo-badawczego, gdzie tworzone są maszyny Bobcat dla Europy i reszty świata.


Rekordowe inwestycje, obroty i zwiększenie produkcji
Tylko w tym roku inwestycje w tym miejscu wyniosą 20 mln EUR. W 2018 r. przychody Doosan Bobcat w regionie EMEA wyniosły 765 mln EUR, a czeska fabryka wypuściła rekordową liczbę 17206 maszyn. W tym roku firma planuje zwiększyć produkcję o 20% i po raz pierwszy przekroczyć próg 20 tys. maszyn.


Historia marki Bobcat sięga 60 lat wstecz, stała się ona synonimem ładowarek o sterowaniu burtowym niemal na całym świecie. W Republice Czeskiej działa od 2001 r. Przełom nastąpił w 2007 r. wraz z budową nowego zakładu produkcji ładowarek i minikoparek oraz przejęcia przez globalną grupę Doosan. Poza nowymi obiektami produkcyjnymi Doosan Bobcat wybudował przestronny ośrodek szkoleniowy oraz, co ważniejsze, ośrodek badawczy. Rozwój całego kampusu symbolicznie zwieńcza otwarcie siedziby firmy w regionie, którą przeniesiono z Waterloo w Belgii do Dobris w Republice Czeskiej.


Trzykondygnacyjny budynek siedziby kosztował 10 mln EUR, zajmuje powierzchnię 1561 m2 i zapewnia ponad 3370 m2 powierzchni biurowej dla 200 pracowników. Inwestycja objęła również utworzenie ponad 7,000 m2 terenów zielonych wokół budynku. Rozległy parking jest wyposażony w stacje ładowania pojazdów elektrycznych.


Znaczenie społeczno-ekonomiczne dla całego regionu
Gustavo Otero, prezes Doosan Bobcat EMEA, komentuje: „Otwarcie nowej siedziby w Dobris oznacza zakończenie inwestycji, która – dzięki skupieniu w jednym miejscu ośrodków badawczych, produkcyjnych i zarządzania – ma duże znaczenie społeczno-ekonomiczne dla całego regionu i stanowi wyjątek w naszej branży. W trakcie działalności Doosan Bobcat w Republice Czeskiej zainwestowaliśmy około 120 mln EUR, pięciokrotnie zwiększyliśmy produkcję i potroiliśmy liczbę pracowników. W przyszłości oczekujemy dalszego naboru pracowników fizycznych i specjalistów w naszym ośrodku rozwojowym”.
Doosan Bobcat w liczbach:
Światowy lider w produkcji kompaktowych maszyn budowlanych i znaczący producent maszyn rolniczych
17206 maszyn wyprodukowanych w zakładzie w Dobris w 2018 r. (w 2019 r. wzrost o 20%)
W 2018 r. przychody w regionie EMEA równe 765 mln EUR
Łączna kwota inwestycji w Doosan Bobcat w Dobrzyszy od 2007 r. przekraczająca 120 mln EUR
1400 miejsc pracy w kampusie
Około 5000 dealerów i klientów szkolonych każdego roku w ośrodku szkoleniowym Bobcat Institute
Duży pracodawca
1400 pracowników z 30 krajów sprawia, że Doosan Bobcat EMEA to jeden z największych pracodawców w regionie. Firma zatrudnia sporą liczbę pracowników fizycznych: pracowników produkcji, spawaczy i magazynierów. Centrum badawcze i siedziba kierownictwa w Dobris stanowią miejsce pracy również dla wysokiej klasy specjalistów, od projektantów, poprzez inżynierów produkcji, po menedżerów. 150 z nich pracuje w ośrodku badawczym, a 200 w nowej siedzibie.


„Inwestycje Doosan Bobcat pokazują, że Republika Czeska ma wiele do zaoferowania firmom zagranicznym – fachowa siła robocza, stabilne środowisko biznesowe i lokalizacja w sercu Europy to idealne warunki dla inwestycji o dużej wartości dodanej, powiązanych z badaniami i rozwojem. Nacisk na innowacje, rozwój produktu i zarządzanie regionalne to doskonały przykład naszej konkurencyjności”. Karel Havlíček, czeski minister przemysłu i handlu.
Światowy lider w dziedzinie ładowarek gąsienicowych


Doosan Bobcat EMEA produkuje około połowy globalnej produkcji maszyn Bobcat. Są to kompaktowe maszyny budowlane i rolnicze, takie jak ładowarki o sterowaniu burtowym i ładowarki gąsienicowe (w tej dziedzinie Bobcat jest światowym liderem), jak również minikoparki, takie jak E10e, pierwsza jednotonowa koparka elektryczna na świecie. Firma produkuje również podnośniki teleskopowe i ładowarki, sprężarki i generatory, jak również ponad sto różnego rodzaju osprzętów.


Bobcat jako część grupy Doosan
Grupa Doosan została założona w 1896 r. w Korei. Jej działalność jest zróżnicowana, od produkcji turbin dla elektrowni, poprzez systemy odsalania wody, aż po silniki dla olbrzymich liniowców oceanicznych. Od 2007 r. marka Bobcat jest częścią grupy Doosan pod nazwą Doosan Bobcat EMEA. Poza kompaktowymi maszynami Bobcat grupa Doosan oferuje również ciężkie maszyny budowlane, górnicze i rolnicze pod marką Doosan Infracore.


Więcej informacji na temat marki Bobcat oraz jej produktów znajduje się na stronie www.bobcat.com
Informacje na temat grupy Doosan można znaleźć na stronie: https://www.doosan.com/en

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: bobcat; doosan; republice; również; pracowników; dobris; siedziby; produkcji; maszyn; czeskiej; maszyny; całego; swoją; działalność; liczbę; ośrodku; ładowarek; ; czeska; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »