Bitwa Regionów - konkurs dla KGW

 

plakat

Do końca marca Koła Gospodyń Wiejskich mogą zgłosić swój udział do VI edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”. Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.

Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. W konkursie mogą brać udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób. Konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi – przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału. Najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się we wrześniu br. podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać za pomocą formularza, który znajduje się na stronie internetowej pod adresem: www.kowr.gov.pl/konkurs. We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich i dane korespondencyjne, a także listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy konkursowej z przepisem i opisem.

Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody.

Wielkopolska Izba Rolnicza zachęca Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie i zaprezentowania bogactwa kulinarnych tradycji Wielkopolski.

Do pobrania:
Regulamin konkursu (pdf).

Biuro WIR

 

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/

125ml milk

plakat
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: gospodyń; wiejskich; konkurs; konkursie; regionów; wydarzenia; podczas; potrawy; trzech; drużyny; udziału; nazwę; kulinarnych; wsparcia; który; konkursu; udział; kulinarnego; zachęca; wr;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »