Bezpieczeństwo żywności i wspieranie eksportu priorytetami Inspekcji w 2018 r.

Główny inspektor Andrzej Chodkowski przestawił na spotkaniu z wojewódzkimi inspektorami ochrony roślin i nasiennictwa kierunki działania Inspekcji w 2018.

 

Priorytetem PIORiN jest zapewnienie bezpieczeństwa żywności w zakresie zdrowia roślin, nadzoru nad obrotem i stosowaniem środków ochrony roślin, rolnictwa ekologicznego, a także przestrzegania zakazu uprawy roślin GMO. Główny inspektor podkreślił znaczenie dobrej współpracy ze środowiskami rolników i przedsiębiorców w celu zwiększania potencjału polskiego rolnictwa i dalszego rozwijania eksportu towarów rolnych. Zwrócił uwagę na rolę hodowli roślin i nasiennictwa w zwiększaniu produktywności, zdrowotności i jakości produktów rolnych.

 

W programie narady przewidziano m.in. szczegółowe omówienie planów działania PIORiN w bieżącym roku, a także wizytę w porcie morskim w Gdańsku w celu zapoznania się z zasadami przeprowadzania granicznej kontroli fitosanitarnej roślin i produktów roślinnych importowanych do Polski.

 

Źródło
Państwowa Inspekcja Ochrony
Roślin i Nasiennictwa
http://piorin.gov.pl/

125ml milk

received 1882149271858579,k1uUwl caFOE2c Zxb2InG5pTayVVZB9Y6JiZVevvkeXew
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: roślin; nasiennictwa; inspekcji; ochrony; eksportu; żywności; roślin; ; bezpieczeństwo; rolnictwa; wspieranie; priorytetami; działania; piorin; inspektor; także; produktów; narady; przewi;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »