Bajeczne kąciki dla najmmłodszych.

Trwa ogólnopolska akcja "Przyjaźni dzieciom" zorganizowana przez Fundację Wsparcia Rolnika Polska Ziemia. Akcja ma na celu przeprowadzenie remontu poczekalni dziecięcych w placówkach medycznych położonych na terenach wiejskich.

Dlaczego Fundacja Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA widzi taką potrzebę? Wizyty lekarskie kojarzą się dzieciom z zimnymi korytarzami przychodni lekarskich, nużącym czekaniem w kolejce powodującym niecierpliwość i przede wszystkim nieprzyjemnymi badaniami i jeszcze gorszymi szczepieniami.
Często bywa, że przeznaczone dla dzieci kąciki są zaniedbane i ubogie w zabawki czy akcesoria, które mogłby odwrócić dziecięcą uwagę od tego, w jakim celu przyszły do placówki.
Nie chodzi tu oczywiście o złe intencje dyrekcji takich placówek czy lekarzy pediatrów, którym najbardziej zależy na przyjaznej atmosferze w poczekalni dziecięcej.
Niekiedy brakuje po prostu funduszy czy wyobraźni dla tego typu działań.

Właśnie dlatego Fundacja Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA wyszła z inicjatywą utworzenia kącików dziecięcych w placówkach medycznych w całej Polsce. Z taką pomocą dociera do najmniejszych miejscowości wiejskich.
Wolontariusze fundacji remontują istniejące już kąciki dziecięce, aby stworzyć bajeczne miejsca,wypełnionego kolorami, pobudzającymi wyobraźnię, przykłuwającego tak trudną do zdobycia atencję małego człowieka.
Kąciki wyposażane są również w zabawki ścienne wspomagające dziecięcą motorykę, mobilizujące do główkowania, co sprawia, że oczekiwanie na wizytę lekarską jest po prostu ciekawe,a czas mija szybko.
Oprócz tego maluchy mają do dyspozycji wiele maskotek, zabawek i kolorowanek, które pobudzają wyobraźnię, kreatywność i logiczne myślenie.

Dzięki temu najmłodsi przed stresującą i niepokojącą wizytą u lekarza pediatry, przenoszą się choć na chwilę w świat zabawy, pomaga to w nawiązaniu łatwiejszego kontaktu między lekarzem, a młodym pacjentem oraz ułatwia rodzicom pobyt w placówce medycznej.

Dotychczas zrealizowano remont dwóch kącików dziecięcych w Zakrzewie (woj. mazowieckie) oraz Borowie (woj. dolnośląskie), a efekty pracy można ocenić na poniższych zdjęciach.
Po krótkim czasie od wykonania pracy docierają do fundacji głosy, że dzieci traktują takie kąciki jako plac zabaw i nie chcą ich opuszczać, co tylko wskazuje na sensowność takiego przedsięwzięcia oraz konieczność dalszego działania w tym zakresie. Cała akcja nabiera tempa i już planowane są remonty w kolejnych przychodniach na obszarach wiejskich.

Całe przedsięwzięcie realizowane jest przez Fundację Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA, która skupia się na wspieraniu właśnie terenów wiejskich, a sponsorami akcji są Concordia Ubezpieczenia oraz Banki Spółdzielcze SGB.

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: rolnika; wsparcia; polska; zabawki; fundacja; ziemia; dzieci; które; fundacji; prostu; medycznych; ; fundację;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »