Audyt służb weterynaryjnych Brazylii w Polsce

Od 24 września do 5 października 2018 r. w Polsce przebywała delegacja służb weterynaryjnych Brazylii (MAPA). Audytowi podlegały zakłady mleczarskie i mięsne eksportujące na rynek brazylijski. Wizyta była częścią serii audytów przeprowadzonych przez służby brazylijskie w kilku krajach członkowskich UE. W jej trakcie przedstawiciele MAPA mieli okazję pogłębić swoją wiedzę nt. sprawowania nadzoru nad wytwarzaniem produktów pochodzenia zwierzęcego w zakładach zatwierdzonych do eksportu na rynek brazylijski przez polskie służby weterynaryjne, a także odwiedzić zakład higieny weterynaryjnej i gospodarstwo utrzymujące krowy mleczne. Raport przygotowany przez MAPA zostanie przesłany w najbliższym możliwym terminie.

Wizyta stanowiła również okazję do aktualizacji list zakładów zatwierdzonych do eksportu, w tym rozszerzenia o 25 zakładów mleczarskich, a także przeglądu regulacji prawnych obowiązujących zakłady oraz służby weterynaryjne Polski przy prowadzeniu wysyłek produktów na rynek brazylijski.

Audyt służb weterynaryjnych Brazylii w Polsce

 

 Źródło
 Główny Inspektorat Weterynarii
 https://www.wetgiw.gov.pl/

125ml milk

20181008 jpg?153901234
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: służb; brazylii; polsce; weterynaryjnych; służby; zakłady; zatwierdzonych; produktów; okazję; także; zakładów; polski; możliwym; higieny; weterynaryjnej; weterynarii; inspektora;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »