Asseco kontynuuje obsługę centralnego systemu informatycznego KRUS

 

Umowa na „Kompleksową obsługę systemów informatycznych wspomagających obsługę ubezpieczeń i świadczeń krótkoterminowych” została podpisana 03.07.2018 r. i będzie ważna przez najbliższe 4 lata. Wartość kontraktu realizowanego przez konsorcjum Asseco Data Systems (lider) i Asseco Poland wynosi 58,056 mln zł brutto.

Centralny system Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (System nSIU) odpowiada za obsługę ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, a także świadczeń krótkoterminowych i wypadków w rolnictwie. Używany jest codziennie przez ponad 3000 pracowników KRUS, którym udostępnia wszystkie funkcjonalności w trybie online – dokumenty generowane są w czasie rzeczywistym na życzenie użytkownika. Głównym elementem systemu jest centralny zasób danych osobowych ubezpieczonych w KRUS, który jest referencyjny dla innych systemów Kasy, takich jak system obsługi świadczeń emerytalno-rentowych FARMER, system Workflow integrujący systemy dziedzinowe KRUS, czy podsystem Portal e-KRUS. Rozwiązanie jest także zintegrowane z systemami innych instytucji publicznych: m.in. Rejestrem MSW - PESEL, NFZ, MRPiPS, PFRON, ARiMR.


Ta umowa to kontynuacja naszej ponad 20-letniej współpracy z KRUS. Duże doświadczenie we wspieraniu statutowych zadań Kasy pozwoli nam skutecznie koordynować tak złożony projekt. Oprócz utrzymania, serwisu i aktualizacji systemu jesteśmy odpowiedzialni za funkcjonowanie dwóch niezależnych ośrodków obliczeniowych, koordynację zewnętrznych audytów, prace analityczne, testy, a także stałe konsultacje i szkolenia – mówi Lech Szczuka, Wiceprezes Zarządu Asseco Data Systems SA, pełniący jednocześnie funkcję Dyrektora Pionu Ubezpieczeń Rolniczych w Asseco Poland.
Projekt będzie realizowany przez Asseco Data Systems w konsorcjum z Asseco Poland, które będzie odpowiedzialne przede wszystkim za zarządzanie bazą danych. Asseco Poland jest autorem funkcjonującego w KRUS systemu Workflow i będzie odpowiadać za komunikację systemu nSIU z systemami zewnętrznymi instytucji.
Program nSIU został napisany w technologii JAVA EE i jest obsługiwany w modelu współpracy na zasadzie outsourcingu. Przetwarzanie danych odbywa się w dwóch ośrodkach obliczeniowych Asseco Data Systems z jednoczesną replikacją danych do ośrodka zapasowego. System funkcjonuje w KRUS od 2015 roku i miesięcznie obsługuje ponad 50 mln wywołań ze strony użytkowników.


Zawarta z KRUS umowa przewiduje bieżącą aktualizację systemu oraz dostosowywanie do nowych wymagań organizacyjnych i prawnych. Asseco Data Systems oprócz utrzymania produkcyjnego systemu zapewnia również wsparcie techniczne oraz wsparcie użytkowników końcowych.

 

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: asseco; systemu; obsługę; systems; będzie; system; danych; ubezpieczeń; świadczeń; także; systemami; workflow; poland; konsorcjum; innych; oprócz; kontynuuje; współpracy; wsparci;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »