Apel do osób mieszkających na wsi


Drodzy mieszkańcy wsi – nie przeszkadzajcie rolnikom w ich pracy!

bale-191199_960_720

Obecnie okres żniw, to bardzo krótki czas, ok. dwóch - trzech tygodni. Zbiór plonów odbywa się często w godzinach nocnych, z uwagi na możliwości wystąpienia opadów deszczu czy gradu, który zniszczyłby całoroczną pracę rolników.

Praca rolnika jest pracą specyficzną, zależącą w 100% od aury! Z ziaren zbóż, które zbiera sąsiad rolnik za twoim płotem, będą bułki i chleb, które zjadasz na śniadanie!

Przeniosłeś się z miasta na wieś – zaakceptuj jej specyfikę. To Ty dołączyłeś do wiejskiej społeczności, więc dostosuj się do jej charakteru! Odgłosy zwierząt, hałas maszyn, nieprzyjemna woń obornika, to nieodzowny element produkcji rolniczej, której finalnymi produktami jest to, co zjadasz każdego dnia.

Zbliża się okres jesiennych prac polowych – będą wtedy wywożone na pola obornik i gnojowica. Nieprzyjemny zapach możesz czuć przez kilka dni – obornik, to naturalny nawóz wzbogacający glebę – jego zapach zniknie 2-3 dni po zaoraniu. Nie zgłaszaj tego faktu Policji, która zajmuje się tropieniem prawdziwych przestępstw. Twoje niepotrzebne interwencje tylko zakłócają sprawny przebieg prac polowych oraz potęgują zatargi i wzajemne urazy.


Zamiast donosić – zapytaj, czy trzeba pomóc!

Mieszkasz na terenie wiejskim – zintegruj się
i zrozum specyfikę pracy Twoich sąsiadów rolników!

Wtedy będzie się wszystkim łatwiej i zgodniej żyło!

Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

bale 191199 960 720
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; mieszkających; które; polowych; będą; zapach; zjadasz; wzbogacający; tropieniem; zajmuje; która; policji; ; zgłaszaj; zaoraniu.; zniknie; glebę; naturalny; nawóz; pr;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »