Akcja #ZOSTANWPOLSCE


1

W dobie pandemii oraz, odczuwalnego już kryzysu gospodarki krajowej powstają coraz nowsze inicjatywy społeczne. Pod patronatem i przy współpracy z Warszawską Izbą Gospodarczą oraz Stowarzyszeniem Polskich Mediów powstała akcja #ZOSTANWPOLSCE. Celem powstania inicjatywy jest wparcie tych sektorów gospodarki krajowej, które najdotkliwiej odczuwają skutki pandemii koronawirusa.

W tym celu stworzona została strona www.zostanwpolsce.com, na której zamieszczane i promowane są oferty polskich przedsiębiorców. Zgłoszenia przyjmowane są nieodpłatnie, za pośrednictwem formularza. Działania wspiera Stowarzyszenie Polskich Mediów, które zrzeszając blisko 1000 przedstawicieli mediów, zarówno dziennikarzy, jak i fotografów, blogerów, vlogerów i reporterów, aktywnie włącza się w promocję polskich marek.

Akcja wspiera najbardziej rynek hotelarski i agroturystyczny jednak i dla rolnictwa jest to dobre rozwiązanie. Przy dodatkowym wsparciu programu PRODUKT POLSKI możemy wpłynąć na sytuacje ekonomiczną naszego kraju. Zwracając uwagę nie tylko na codzienne zakupy ale również na moment podjęcia decyzji, gdzie spędzić urlop i #Zostać w Polsce.

2

Wsparcie dla polskiej gospodarki krajowej jest koniecznie nie tylko w czasach kryzysu. Jak ważny to temat pokazuje akcja zapoczątkowana w 2017 roku pod nazwą PRODUKT POLSKI. Przypominając - PRODUKT POLSKI to akcja mająca na celu promowanie polskich produktów przetworzonych oraz nie przetworzonych warunkiem koniecznym do spełnienia jest fakt ze produkty te pochodzą z Polski. Więcej informacji odnośnie warunków spełniających te kryteria można przeczytać na stronie: www.gov.pl/web/produktpolski/informacje-dla-producentow

Jako konsumenci pamiętajmy, że PRODUKT POLSKI:

  • Jest formą wsparcia dla milionów rodaków. właściciele gospodarstw to często nasza rodzina czy znajomi.
  • Wspiera lokalnego budżet. Kupowanie tych produktów oznacza ze podatek zostanie zapłacony w samorządach lokalnych. A to prowadzi do rozwoju gmin i miast.
  • Wpływa na przychody i zyski dla firm działających w Polsce. Przychody i zyski tych firm mogą być wydane m.in. na lokalne inicjatywy, place zabaw i wszystko, czego potrzebują nasze gminy i jej mieszkańcy. W obecnej trudnej sytuacji przychody i zyski tych firm oznaczają też po prostu że nasi rodacy mają pracę.
  • Kupując produkty oznaczone logo produkt polski mamy pewność ze produkt ten przebył tysiąca kilometrów z czym wiąże się stosowanie dodatkowych środków konserwujących. Dzięki dobremu wyborowi kupujemy zdrowsza i świeższą żywność.

Co należy zrobić?

  1. Przede wszystkim kupuj świadomie, wybierając produkty ze znakiem PRODUKT POLSKI.
  2. Lajkuj i udostępniaj posty promujące #ProduktPolski.
  3. Polub stronę "Polska smakuje" na Facebooku.
  4. Pobierz grafikę promującą akcję. Wstaw ją na swoich mediach społecznościowych.
  5. Porozmawiajcie z innymi o akcji #KupujŚwiadomie.

Wielkopolska Izba Rolnicze również przyłącza się do akcji oraz zachęca do promowania lokalnych przedsiębiorstw. Najważniejsze jest wsparcie i solidarność, które pozwolą nam wszystkim funkcjonować w trudnych czasach. Razem zawalczmy o lepsze jutro.

Lucyna Zmudzińska
Źródło: MRiRW

 

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: produkt; polskich; produkty; przychody; gospodarki; wspiera; polski; które; #zostanwpolsce; również; polski.; mediów; ; produktów; przetworzonych; wszystkim; krajowej; inic;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »