X RANKING SPÓŁDZIELNI MLECZARSKICH


Ranking Spółdzielni Mleczarskich jest przedsięwzięciem poddającym wielopłaszczyznowej analizie firmy mleczarskie. Jest on organizowany nieprzerwanie od roku 2007. Oceną tych placówek zajmuje się grono niezależnych ekspertów i znawców branży, którzy poddają obiektywnej diagnozie wszystkie zgłoszone firmy. Tegoroczna edycja jest jubileuszowa, gdyż zestawienie najlepszych mleczarni z całej Polski zostanie przygotowane po raz dziesiąty. Z uwagi na okrągłą rocznicę powstania Rankingu, organizatorzy przewidują szczególne zainteresowanie uczestnictwem w tej klasyfikacji.
Firmy biorące udział w Rankingu poddawane są ocenie w kilku kategoriach: finansowej, eksportu, innowacyjności i nowych technologii. Zaletą wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu jest fakt, że niezależnie od miejsca, które zajmie w Rankingu dana firma, każde przedsiębiorstwo otrzyma raport zawierający wyniki osiągnięte w wyżej wymienionych kategoriach. Pozwala to na analizę działalności spółdzielni i wspomaga jej dalszy rozwój.


Inauguracyjne posiedzenie Kapituły X Rankingu Spółdzielni Mleczarskich odbyło się 28 czerwca 2016 r. Miało ono na celu m.in. wyłonienie przewodniczącego, którym jednogłośnie został wybrany dr hab. Michał Pietrzak, prof. SGGW. Obecni na spotkaniu obradowali również nad ustaleniem przebiegu i metodologii Rankingu. Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, Kapituła składa się z niezależnych ekspertów i znawców rynku mleka, w której skład wchodzą: Agata Jakóbczyk-Zielińska – Dyrektor Departamentu Dużych Klientów Korporacyjnych w Credit Agricole Bank Polska S.A.; Monika Tyska – Dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Agencji Rynku Rolnego; dr hab. Michał Pietrzak, prof. SGGW; Joanna Nowak – Ekspert Polskiej Izby Mleka, Prezes Zarządu Infodome Sp. z o.o.; Ewa Domańska – Naczelnik w Wydziale Produktów Zwierzęcych w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Przemysław Misiewicz – Wiceprezes Zarządu Centrum Informatyki „ZETO”.


Ankieta rankingowa dostępna jest na stronie Polskiej Izby Mleka pod adresem http://izbamleka.pl/ranking-2/ranking-2016/. Termin nadsyłania ankiet mija 16 sierpnia 2016 r. Serdecznie zapraszamy firmy mleczarskie do udziału w Rankingu.


Rozstrzygnięcie Rankingu odbędzie się na uroczystej Gali podczas XIV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, 15 września 2016 r.
Ranking jest przeprowadzany przez Polską Izbę Mleka, dzięki dofinansowaniu z Funduszu Promocji Mleka.

 

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: ; mleczarskich; rankingu; mleka; ; spółdzielni; znawców; udziału; niezależnych; ekspertów; ranking; michał; dyrektor; spÓŁdzielni; pietrzak; ; zarządu; polskiej;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »