PSH notuje kolejny udany rok. Dzięki firmie branża ta profesjonalizuje się


21752495 1540432305996201 8596753083046271972 nKolejny udany rok dla spółki Polish Snail Holding – lidera w hodowli ślimaków i produktów spożywczych z tych zwierząt. Sukcesywnie przybywa profesjonalnych hodowców, którzy inwestują w swój biznes. Jak wskazują właściciele firmy, w Polsce udało się wprowadzić profesjonalizację w tej branży.
Hodowcy ślimaków wychodzą coraz odważniej z przydomowych ogródków czy kawałków ziemi rolnej. Ten biznes w Polsce coraz bardziej się profesjonalizuje, głównie dzięki intensywnym i sukcesywnym działaniom elbląskiej spółki Polish Snail Holding.


Hodowla ślimaków w Polsce to obecnie prężenie rozwijająca się gałąź rolniczej działalności.


- Ślimaki stają się niejako wizytówką Polski – mówi Damian Gajewski, prezes spółki PSH. – Nasze zwierzęta docierają do wielu krajów w Europie i na świecie, gdzie ślimak jest chętnie spożywany.
Spółka PSH współpracuje obecnie z kilkuset hodowcami w Polsce, Europie i Azji. Teraz coraz częściej do tej grupy przedsiębiorców dołączają również przedsiębiorcy z Ukrainy.


- Obserwujemy, że coraz więcej osób przestaje traktować hodowlę ślimaków jako dorywcze zajęcie dodatkowe. Następuje profesjonalizacja tej branży i coraz więcej osób inwestuje w hodowlę większe środki rozwijając swój biznes. Cieszymy się, że staje się to możliwe dzięki naszym, rygorystycznym standardom. To dzięki nim branża hodowli ślimaków w Polsce nie tylko mocno się rozwija, ale też staje się znaczącym graczem na arenie światowej – dodaje Damian Gajewski. – Hodowcy stosujący nasz model biznesowy dobrze na tym wychodzą biznesowo.
Jak dodaje Paweł Piwowarski z firmy PSH, spółka opracowała skuteczny, wydajny model biznesowy dotyczący hodowli ślimaków.


- To pozwala wprowadzić wysokie standardy u wszystkich naszych hodowców, dzięki temu Oni otrzymują sprawdzoną wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz potrzebne informacje i wskazówki jak mają prowadzić hodowlę, aby na tym zarabiać – mówi Paweł Piwowarski. – Dzięki temu mamy dobrych partnerów, dbających o swój biznes i skupujemy od nich produkt najwyższej jakości. Dzięki temu ślimaki z Polski mają bardzo dobrą markę na całym świecie. Nie byłoby to możliwe bez naszych wysokich i rygorystycznych standardów w prowadzeniu hodowli.


Współpraca z PSH to gwarancja sukcesu. To obecnie największa firma w Europie zajmująca się profesjonalnie hodowlą ślimaków do celów spożywczych. Posiada kilkaset aktywnych partnerów-hodowców, własne laboratorium, ubojnię, miejsce skupu ale przede wszystkim sprawdzone technologie hodowli oraz olbrzymie doświadczenie w tej branży. Spółka daje hodowcom gwarancję skupu i oferuje najwyższe stawki na rynku.


Ponieważ ślimaki uznawane są za zwierzęta hodowlane, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności w tym obszarze. Z puli dopłat na modernizację małych gospodarstw otrzymamy nawet do 50 tys. zł.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

21752495 1540432305996201 8596753083046271972 n
TAGI: dzięki; ; ślimaków; polsce; hodowli; swój; obecnie; europie; spółki; branża; zwierzęta; damian; mówi; biznes; wprowadzić; branży.; wychodzą; ślimaki; notuje;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »