"Kaczka na talerzu"

Pod tym hasłem Wielkopolska Izba Rolnicza zorganizowała imprezę promującą spożycie mięsa kaczego i jego przetworów. Wydarzenie to dobyło się 2 sierpnia br. w Wysocku Wielkim i zostało sfinansowane ze środków Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.

12

Impreza pn. „Kaczka na talerzu” ma na celu przekonać konsumentów, że mięso kacze jest smaczne i zdrowe i łatwo je przygotować. Dlatego też główną atrakcją imprezy były degustacje i pokazy kulinarne. Do degustacji przygotowane zostały potrawy z kaczki w różnym wydaniu. Była pieczona, smażona i grillowana kaczka do tego gulasz na kaczych podrobach i smarowidło do chleba. Obok degustacji odbywały się pokazy kulinarne przygotowane przez Pawła Powroźnika, właściciela restauracji P jak Pysznie oraz prelekcje dotyczące wartości dietetycznych mięsa kaczego. W organizację wydarzenia zaangażowane zostały koła gospodyń wiejskich, które w ramach konkursu kulinarnego przygotowały potrawy nawiązujące do dziedzictwa kulinarnego wielkopolski, w którym kaczka zajmuje ważne miejsce. Potrawy przygotowane w ramach konkursu po ocenie zostały również przekazane do degustacji uczestnikom imprezy. Laureaci konkursu przygotowali tradycyjną kaczkę z jabłkami, kaczę w sosie pieczarkowo-paprykowym oraz kaczkę z nadzieniem, w którym wykorzystano pomidory, ogórki a także buraczki.

3

Dla najmłodszych uczestników przygotowane zostały konkursy rysunkowe tematycznie związane z kaczką. Całość uzupełniły liczne atrakcje festynowe dla najmłodszych oraz bogaty program artystyczny przygotowany przez Krzysztofa Ogórkiewicza.

Katarzyna StrzyżŹródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: przygotowane; zostały; konkursu; degustacji; potrawy; mięsa; "kaczka; pokazy; najmłodszych; kaczka; kulinarnego; którym; ramach; talerzu"; wielkopolska; rolnicza; kaczkę; laureaci; uczestni;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »