ASF - rzeźnie pilnie potrzebne!

Wielkopolska Izba Rolnicza w związku z dramatyczną sytuacją rolników objętych obostrzeniami związanymi z wystąpieniem ASF w Wielkopolsce zwróciła się Głównego Lekarza Weterynarii z apelem o wyznaczenie zakładów ubojowych, które będą odbierać trzodę chlewną z rejonów objętych strefami ASF [przeczytaj pismo].

Otrzymaliśmy w tej kwestii pismo Katarzyny Piskorz Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii skierowane do Wojewodów Wielkopolskiego i Lubuskiego z prośbą wsparcia działań mających na celu wyznaczenie takich rzeźni w ww. województwach. [Przeczytaj pismo] i [załącznik do pisma]

Równocześnie z tymi działaniami Zarząd Wielkopolskiej Izby Rolniczej zainicjował rozmowy z firmą Agri Plus Sp. z o.o. dotyczące odbioru świń od rolników ze strefy żółtej. Dzięki przychylności Spółki uzyskaliśmy promesę o rozpoczęciu wspólnych działań w tym zakresie i rozpoczęły się prace związane z ustaleniami technicznymi. WIR prowadzi również poszukiwania odbiorców trzody ze strefy niebieskiej. Będziemy informować na bieżąco o dalszych działaniach.

Biuro WIR

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rzeźnie; objętych; wyznaczenie; strefy; weterynarii; lekarza; głównego; [przeczytaj; rolników; działań; potrzebne!; pilnie; uzyskaliśmy; spółki; przychylności; dzięki; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »