Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla pracowników Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego realizujących zadania na rzecz SIR

W dniach 12-13 września 2017 r. w Toruniu, w ramach Planu operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2016-2017 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich odbędzie się spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla pracowników Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego realizujących zadania na rzecz SIR, realizowane w ramach Działania na rzecz tworzenia sieci kontaktów dla doradców i służb wspierających wdrażanie innowacji na obszarach wiejskich.

Celem operacji jest kontynuacja cyklicznych spotkań podczas, których uczestnicy wymieniają się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami z zakresu funkcjonowania SIR oraz wspierania tworzących się grup operacyjnych EPI, uzyskują bieżące informacje dotyczące działania "Współpraca" w ramach PROW 2014-2020.

Spotkanie w Toruniu będzie obejmowało tematykę związaną z realizacją dwuletnich Planów operacyjnych KSOW w zakresie SIR, w tym m.in.: przeprowadzone zostaną warsztaty ze sprawdzania wniosków pod względem spełnienia wymagań formalnych oraz spełnienia warunków wyboru operacji w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz dyskusja nad kierunkiem prac związanych z planowaniem operacji własnych na rok 2018 oraz prac związanych z aktywizacją Partnerów KSOW we współtworzeniu Planu operacyjnego KSOW w zakresie SIR.

Zostaną omówione sprawy związane z działaniem M16 „Współpraca” w ramach PROW 2014-2020 m.in.; podsumowanie prac z pierwszego etapu wdrażania działania „Współpraca”, omówienie wniosków przygotowywanych z udziałem brokerów, złożonych w pilotażowym naborze w 2017 roku, dyskusja nad kierunkami prac brokerów związanych z tworzeniem grup operacyjnych i przygotowywaniem wniosków do naboru w 2018 roku.

Przewidywane efekty realizowanej operacji to wymiana wiedzy i doświadczeń między pracownikami wykonującymi zadania na rzecz SIR oraz wzmocnienie współpracy między nimi, a także zaplanowanie kierunków działań Sieci na rok następny.

logo EFRnrROW

 

 


Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

logo EFRnrROW
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ramach; rolniczego; operacji; zadania; doradztwa; działania; spotkanie; wiejskich; zakresie; operacyjnych; związanych; wniosków; realizujących; informacyjno-szkoleniowe; obszarach; 2014-2020;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »