Dziesięć lat. Jeden Lider!

Informacje Prasowe

Dziesięć lat. Jeden Lider!  New Holland - po raz dziesiąty stanął na najwyższym podium i sięgnął po złoto. Dziękujemy!       Znane są wyniki sprzedaży nowych ciągników rolniczych na polskim rynku. Rok 2018 zakończył się dominacją marki New Holland, która została liderem po raz dziesiąty z rzędu, z wynikiem 1936 rejestracji nowych ciągników. Łącznie, w okresie od stycznia do grudnia, polscy rolnicy zarejestrowali [więcej...]

Bartek Kwiatek Mistrzem Polski

Aktualności Rolnicze

Bartek Kwiatek Mistrzem Polski	W dniach 23-25 października br. Bartłomiej Kwiatek, zawodnik Stada Ogierów w Książu, wywalczył w Stadzie Ogierów w Bogusławicach swój 10. medal Mistrzostw Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi.   Odniósłszy podwójny sukces na Mistrzostwach Świata Młodych Koni Mezőhegyes na Węgrzech z dwójką swoich koni i następnie zdobywszy złoto na Mistrzostwach Polski Młodych [więcej...]

ĆWIERĆ WIEKU PRODUKCJI INDYKÓW NA ZIEMI LUBUSKIEJ

ĆWIERĆ WIEKU PRODUKCJI INDYKÓW NA ZIEMI LUBUSKIEJ M. Biegański Przez 25 lat produkcja indyków w regionie lubuskim była najszybciej rozwijającą się gałęzią produkcji zwierzęcej. Lubuskie jest drugim ośrodkiem w Polsce skupiając 25-30% krajowej produkcji mięsa indyczego. Branża ta stała się lubuską specjalnością, dobrze rozpoznawalną w kraju. Prowadzona  jest na wysokim poziomie europejskim – dotyczy to ubojni i przetwórni oraz ferm indyczych. Początki. W [więcej...]