Zezwolenie dla producentów wina na zwiększenie naturalnej objętościowej zawartości alkoholu

winogronaW związku z uzasadnionymi informacjami o złych warunkach pogodowych do uprawy winorośli w Polsce, na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zezwolił na zwiększanie o 3% naturalnej objętościowej zawartości alkoholu świeżych winogron, moszczu winogronowego, moszczu winogronowego w trakcie fermentacji, młodego wina w trakcie fermentacji oraz wina uzyskanego z odmian winorośli zgodnie z art. 81 rozporządzenia nr 1308/2013, uzyskanych z upraw winorośli położonych na terytorium Polski.

Zgłoszenie zamiaru przeprowadzenia ww. zabiegu wzbogacania, zgodnie z art. 37 ustawy o wyrobie i rozlewie wyrobów vviniarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina, należy składać do Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych właściwego ze względu na miejsce wyrobu wina.

Źródło: MRiRW

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

winogrona
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: zawartości; alkoholu; naturalnej; objętościowej; winorośli; wyrobów; rozlewie; obrocie; wyrobie; trakcie; zgodnie; zezwolenie; ustawy; moszczu; organizacji; wyrobami; zwiększenie; producen;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »