Zarząd KRIR w sprawie maksymalnych cen mleka i przetworów mlecznych w programie "Szklanka mleka"

mleko.jpgW dniu 15 października br. przekazał swoje uwagi do projektu rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenia w sprawie maksymalnych cen mleka i przetworów mlecznych dostarczanych do przedszkoli i szkół w roku szkolnym 2013/2014. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych pozytywnie ocenił propozycję zwiększenia maksymalnych cen mleka, mleka z dodatkami smakowymi i jogurtu, jednak w opinii samorządu rolniczego proponowane nie są wystarczające i wydaje się, że nie wyeliminują ryzyka wycofania się dostawców z w/w mechanizmu. Ceny mleka rosną a dopłaty do unijnego programu "Szklanka mleka" utrzymują się od trzech lat na stałym poziomie.
 
 
 
 

Jak projektodawca sam zwrócił uwagę w uzasadnieniu do projektu, średnia  cena za mleko surowe w skupie wyniosła w Polsce w sierpniu br. 131,80 zł/100kg i była o 14,1% wyższa od ceny z 2012 roku. Tymczasem ustalane przez rząd maksymalne stawki dla mleczarni na mleko czy jogurty dla szkół ani drgnęły.

Dlatego też, w opinii Zarząd KRIR, aby faktycznie utrzymać atrakcyjność programu dopłat do spożycia mleka i przetworów mlecznych w placówkach oświatowych w Polsce, należałoby zaproponować wyższe stawki.

Redaktor: Katarzyna Kuznowicz   

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

mleko
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: zarząd; mlecznych; maksymalnych; sprawie; programu; opinii; szkół; rozporządzenia; przetworów; programie; przetworów; mleka"; 80; sierpniu; maksymalne; usta;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »