Zarząd KRIR w sprawie broszury dot. sankcji grożących za dokonanie nielegalnego uboju zwierzęcia gospodarskiego

trzoda2Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych realizując wnioski zgłoszone przez Walne Zgromadzenie Wielkopolskiej Izby Rolniczej wniósł do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Krzysztofa Jurgiela o przygotowanie przez Główny Inspektorat Weterynarii broszury zawierającej kompleksową informację na temat sankcji grożących za dokonanie nielegalnego uboju zwierzęcia gospodarskiego, przewidzianych zarówno w aktualnie obowiązującej ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (dz. U. z 2013 r. poz. 856, z późn. zm.), jak również w oparciu o planowaną jej nowelizację.

 Przedstawiony wniosek jest skierowany w związku z coraz liczniejszymi głosami społeczności rolniczej zaniepokojonej zmianami ww. ustawy w kierunku zaostrzenia kar za ubicie własnego zwierzęcia gospodarskiego, w tym m.in. karą konfiskaty mienia.

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

trzoda2
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: zwierzęcia; nielegalnego; dokonanie; grożących; sankcji; broszury; rolniczej; gospodarskiego; ; zarząd; rolniczych; gospodarskiego; sprawie; liczniejszymi; związku; głosami; zaniepokojonej; społ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »