Zaproszenie: Wystawa Kur Ozdobnych w SGGW

kury ozdobne 620x500o
W celach popularyzatorskich raz w roku „Gallus” Związek Hodowców Drobiu Rasowego w Polsce organizuje Wystawę Kur Ozdobnych. Tegoroczna wystawa odbędzie się w dniach 8-9.02.2020 r. w Obiektach Sportowych SGGW przy ul. Ciszewskiego 10.

Chcemy w ten sposób podkreślić wkład kultury europejskiej w hodowli tego pięknego ptaka i położyć pomost przez stulecia od antyku po współczesne czasy w Polsce.

TO JUBILEUSZOWA WYSTAWA – 20 LAT ISTNIENIA NASZEGO ZWIĄZKU!!!

Na wystawie jak co roku prezentowane będą kury rodem z całego świata m.in. z Chin, Japonii, Indonezji, Anglii, Niemiec, Holandii, Indii i jeszcze wielu innych. Będzie tu można podziwiać najmniejsze kury świata jakimi są m.in. Seramy, Szabo oraz Sebritki – o niepowtarzalnym rysunku upierzenia, czy kury Jedwabiste o miękkiej, futrzastej strukturze upierzenia. Dla kontrastu niezwykle ciekawe największe kury świata – olbrzymy, do których należą Brahmy, Kochiny o masie ciała ok. 7-10 kg. Poza wspomnianymi ptakami, hodowcy przedstawią piękną kolekcję wyśmienicie umięśnionych bojowców o posępnym spojrzeniu i „gołębim sercu” oraz śpiewające rarytasy wśród kur – ptaki charakteryzujące się niepowtarzalnym talentem: daj się zaskoczyć – jurorzy przemierzą wystawę wzdłuż i wszerz, aby wyłowić kolejnego wyjątkowo uzdolnionego koguta śpiewaka – może Ayam Ketawa, a może innego olbrzyma?

Wystawa adresowana jest zarówno do młodych jak i doświadczonych naukowców, hodowców oraz miłośników tych ptaków z Polski i zagranicy. W wystawie przewiduje się znaczący udział hodowców tych zwierząt, naukowców prowadzących badania na zwierzętach, studentów, a także przedstawicieli firm branżowych i innych instytucji. Przewidujemy ok. 800 szt. ozdobnych kur ocenianych przez sędziów z Niemiec, Belgii, Słowenii i Słowacji.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Cena biletu to 10,00 zł; dzieci do lat 13 wstęp wolny.

Godziny otwarcia wystawy:
8 lutego (sobota) godz. 10.00-18.00
9 lutego (niedziela) godz. 10.00-16.00

Plakat

 

 

 Źródło
 Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 http://www.sggw.pl

125ml milk

kury ozdobne 620x500o
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; wystawa; ozdobnych; świata; hodowców; zaproszenie:; lutego; niepowtarzalnym; niemiec; ; wystawę; wystawie; (sobota); wszerz; ; doświadczonych; młodych; zarówno; adresowana; ol;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »