Zakończenie wizyty studyjnej chińskich dziennikarzy w Polsce

W sobotę 11 czerwca br. zakończyła się organizowana przez Agencję Rynku Rolnego tygodniowa wizyta studyjna dziennikarzy z Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

W trakcie wizyty dziennikarze odwiedzili  polskie przedsiębiorstwa z branży mięsnej, owocowo-warzywnej oraz mleczarskiej w różnych regionach Polski oraz zapoznali się ze specyfiką i potencjałem polskiego rolnictwa.  Ponadto, chińscy dziennikarze wysłuchali prezentacji na temat roli i zadań Państwowego Instytutu Weterynaryjnego-Państwowego Instytutu Badawczego w ochronie zdrowia zwierząt i zdrowia publicznego oraz mieli możliwość zwiedzenia instytutu w Puławach.

Podczas wizyty w Małopolskiej Hodowli Roślin Sp. z o.o. działającej w ramach Agencji Nieruchomości Rolnych goście z Chin mieli okazję zapoznać się z pracami spółki nasiennej w zakresie produkcji wysokogatunkowego materiału siewnego i hodowlą odmian własnych.

Efektem wizyty będzie publikacja w chińskiej prasie artykułów poświęconych polskiej ofercie rolno-spożywczej oraz potencjałowi polskiego sektora rolno-spożywczego.

Wizyta przedstawicieli chińskich mediów poprzedza wizytę Przewodniczącego ChRL Pana Xi Jipinga w Polsce planowaną na drugą połowę czerwca br. Planowana wizyta wiąże się z bardzo dużym wzrostem zainteresowania chińskich mediów tematami związanymi z Polską i polskim rolnictwem.

zakonczenie wizyta dzien z chin 1
Wizyty w zakładach produkcyjnych (autor zdjęcia: MRiRW)

zakonczenie wizyta dzien z chin 2
Wizyty w zakładach produkcyjnych (autor zdjęcia: MRiRW)

zakonczenie wizyta dzien z chin 3
Wizyty w zakładach produkcyjnych

zakonczenie wizyta dzien z chin 4
Wizyta w Małopolskiej Hodowli Roślin Sp. z o.o.

Źródło
Agencja Rynku Rolnego
http://arr.gov.pl/

125ml milk

zakonczenie wizyta dzien z chin 1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: wizyty; chińskich; instytutu; polsce; dziennikarzy; zakładach; dziennikarze; polskiego; zakończenie; hodowli; małopolskiej; chińskiej; roślin; zdrowia; produkcyjnych; studyjnej;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »