Zabezpiecz swoje maszyny rolnicze i posesję przed złodziejami!

zdjecie glowne 1Uważasz, że ryzyko wtargnięcia niepowołanej osoby na Twoją posesję jest znikome? Warto zdać sobie sprawę, że ryzyko jest zawsze – mniejsze lub większe, ale jednak istnieje. Może akurat będziesz na wakacjach, a może wyjdziesz na parę godzin czy wyjedziesz za miasto? Czy nie lepiej zabezpieczyć się i mieć spokojne sumienie?

 

W jaki sposób się zabezpieczyć?

Takie pytanie z pewnością zadają sobie osoby, które już zdecydowały się mieć owe zabezpieczenie, ale nie wiedzą od czego zacząć i co konkretnie wybrać. Tak naprawdę nie powinno być z tym problemu – idę do sklepu po alarm, montuję i gotowe. Jednak czy to wystarczy? Złodziej zazwyczaj próbuje się dostać na posesję przez bramę, a gdy się już tam znajdzie to atakuje sam dom i rusza do nich drzwiami lub oknami. I już od samej bramy należy mieć zabezpieczenie – np. wejście na kod, domofon, a już w samym domu rolety m.in. antywłamaniowe. Bramy - https://www.montersi.pl/automatyka-bram powinny być z wysokiej jakości materiału, najlepiej stalowe, a do tego sterowane pilotem. Miejmy wszystko pod kontrolą i decydujmy o tym kto dostanie się do naszego domu, a kogo nie chcemy widzieć nawet w jego pobliżu.

 

zdjecie-2.jpg

 

Ochrona domu

 

To w domu mamy to co najcenniejsze – przedmioty, dokumenty, pamiątki rodzinne, nieraz pieniądze, ale również osoby, które chcemy chronić i są dla nas najcenniejsze. Warto zadbać o ochronę okien i drzwi. Dla przykładu drzwi mogą być z zamkiem antywłamaniowym (mniejsze zabezpieczenie) lub też całe mogą być antywłamaniowe – wtedy istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że nikogo obcego nie spotkamy u progu swoich drzwi. Takie drzwi mają bardzo solidną konstrukcję i są określone klasą antywłamaniową od 1 do 6 lub znakami od A do C – im wyżej tym klasa lepsza.

 

Jeżeli zaś mowa o oknach to również należy wziąć pod uwagę kilka czynników – klasę okien, narożniki, zawiasy, zamki, klamki,. Alarmy - https://www.montersi.pl/systemy-alarmowe , wspomniane wcześniej rolety okienne i szyby. Wszystko to decyduje o naszej ochronie. Klamki mogą być zamykane na klucz, w innym przypadku złodziej łatwo sobie z nimi poradzi. Szyby wybierajmy zaś te najcięższe, bo ich trudniej się pozbyć i ciężko je zbić.

zdjecie-3.jpg

 

Systemy alarmowe, monitoring

 

To chyba najbardziej popularne rozwiązanie i wszechstronnie stosowane, ale również trzeba dobrze wybrać odpowiedni model sprzętu, aby spełniał swoje zadanie. Możemy zdecydować się na monitoring i tu mamy szerokie pole wyboru, bowiem jest ich mnóstwo. Warto zwrócić uwagę na wielkość kamer – czasem może lepsze będą te schowane i niewielkich rozmiarów? Powinny one pracować w dzień i w nocy i być odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Możemy nimi sterować z dowolnego miejsca, dzięki właściwemu programowi komputerowemu. Montaż zostawmy fachowcom – znają się na swojej pracy i doradzą w których miejscach umiejscowić kamerę, aby przyniosła najwięcej korzyści.

zdjecie-4.jpg

 

Systemy alarmowe można natomiast podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne. Każdy system musi być powiązany z właściwymi czujnikami (podczerwieni, ultradźwiękowe, mikrofalowe, dualne). Jeżeli chcemy chronić jedno konkretne pomieszczenie, warto kupić system pracujący osobno, wtedy włączamy tylko wybrane czujki. System zewnętrzny musi być bardziej odporny na warunki atmosferyczne, ale także drzewa czy inne przeszkody, które mogą zakłócać jego pracę.

 

zdjecie-5.jpg

 

Niezależnie od tego na który system się zdecydujemy, warto pozostawić montaż profesjonalnej firmie. Jeżeli nawet dojdzie do kradzieży to możemy otrzymać odszkodowanie z tego tytułu.

Wskazówki fachowców, przykłady rozwiązań, pomoc on-line znajdą Państwo pod adresem: https://www.montersi.pl/wsparcie/

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

zdjecie glowne 1
TAGI: ; system; posesję; chcemy; również; które; możemy; jeżeli; powinny; uwagę; warunki; chronić; złodziej; osoby; ; drzwi.; zabezpiecz; należy; rolety; złodziejami!; rolnicze;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »