XXVI Krajowe Dni Ziemniaka

Krajowe Dni Ziemniaka to cykliczna, tematyczna impreza wystawowo-targowa, skierowana do rolników i firm sektora rolnego i spożywczego związanych z produkcją oraz przetwórstwem ziemniaków. Wydarzenie w tym roku odbyło się w województwie warmińsko-mazurskim w Siemiątkach k. Nidzicy, w dniach 23-25 sierpnia.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.  W uroczystym otwarciu Krajowych Dni Ziemniaka uczestniczyli wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki oraz marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Grzegorz Pięta, p.o. Dyrektor Generalny oraz Grzegorz Kierozalski, Dyrektor OT KOWR w Olsztynie. W targach wzięli udział przedstawiciele polskiej branży ziemniaczanej, przedstawiciele samorządów rolniczych oraz goście z kraju i zagranicy.

Zwiedzający mogli uczestniczyć w licznych pokazach maszyn uprawowych, sadzarek, kombajnów do ziemniaków itp. Wiele firm na poletkach prezentowało najnowsze, najlepsze, najsmaczniejsze odmiany ziemniaka. Naukowe podejście do tematu zaprezentowano w czasie konferencji pod hasłem „Doświadczenie, Współpraca, Skuteczność”, jej celem było podkreślenie znaczenia współpracy i wzajemnej integracji producentów i przetwórców ziemniaka oraz możliwości kooperacji z rynkiem światowym. Podczas drugiego dnia imprezy KOWR przygotował pokaz kulinarny prezentujący zdrowe i smaczne potrawy z ziemniaka przy wykorzystaniu różnych typów kulinarnych ziemniaków. Dużym zainteresowaniem odwiedzających targi cieszyło się stoisko informacyjno-promocyjne KOWR, na którym pracownicy udzielali informacji o funkcjonowaniu portalu „Polska Smakuje”, mechanizmach Wspólnej Polityki Rolnej i krajowych, administrowanych przez KOWR oraz prezentowali ofertę gruntów na sprzedaż i dzierżawę.

 

 

 Źródło
 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 http://www.kowr.gov.pl

125ml milk

1 dni ziemniaka23 25082019 miniatura
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; ; ziemniaka; krajowe; rolnictwa; ośrodek; wsparcia; przedstawiciele; grzegorz; dyrektor; ziemniaków.; producentów; przetwórców; możliwości; kooperacji;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »