XXIV edycja konkursu wiedzy z zakresu BHP w rolnictwie dla uczniów kierunków rolniczych

Rusza kolejna edycja konkursu dla uczniów kierunków rolniczych szkół ponadgimnazjalnych z Południowej Wielkopolski. Do 5 kwietnia odbywać się będą etapy szkolne konkursu, które wyłonią finalistów tegorocznej edycji. Finał etapu regionalnego odbędzie się w dniu 18 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Ostrzeszowie.

1

 

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów kierunków rolniczych wiedzy z zakresu kultury pracy oraz przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie. Corocznie w etapach szkolnych konkursu bierze udział kilkuset uczniów szkół rolniczych. Do finału regionalnego każda szkoła może zgłosić trzech uczniów.

W ramach konkursu sprawdzana jest zarówno wiedza teoretyczna uczniów jak również ich umiejętności praktyczne. W pierwszej części etapu regionalnego wszyscy uczestnicy konkursu rozwiązują test wiadomości z zakresu przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie, ochrony przeciwpożarowej w rolnictwie i zasad udzielania pierwszej pomocy. W drugiej części drużyny w trzyosobowych składach, reprezentujące poszczególne szkoły wykonują zadania praktyczne związane z użytkowaniem maszyn, urządzeń i narzędzi wykorzystywanych w rolnictwie z uwzględnieniem bezpiecznych metod pracy oraz ze stosowaniem odzieży ochronnej i roboczej. W trzeciej, finałowej części bierze udział sześciu uczestników z największą liczbą punktów. W tej części ścisłego finału uczestnicy odpowiadają na pytania ustne. Poza klasyfikacją indywidualną, młodzież rywalizuje również w klasyfikacji drużynowej.

Konkurs podobnie jak w latach ubiegłych organizowany jest we współpracy z Wielkopolską Izbą Rolniczą.

Do pobrania:
Regulamin

Opracowanie: Katarzyna Strzyż

 

Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: konkursu; uczniów; części; zakresu; rolnictwie; rolniczych; szkół; regionalnego; edycja; wiedzy; uczestnicy; pierwszej; również; finału; udział; bierze; bezpieczeństwa; prz;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »