XVI Pielgrzymka Myśliwych Okręgu Kaliskiego PZŁ do Sanktuarium Świętego Józefa

11 listopada 2018 roku po raz szesnasty członkowie Polskiego Związku Łowieckiego z terenu Diecezji Kaliskiej odbyli pielgrzymkę do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

12

Myśliwi, leśnicy oraz łowczy wraz ze swymi rodzinami, duszpasterzami i pocztami sztandarowymi uczestniczyli w mszy świętej, której przewodniczył Biskup senior Stanisław Napierała. W swojej homilii Biskup wskazał, że celem działalności myśliwych jest dobro przyrody. Poprzez odpowiedzialnie kierowanie rozwojem populacji dzikich zwierząt, jej ochronę przed grabieżą oraz dbanie o odpowiednią jej liczebność i zdrowie, myśliwi wypełniają zadania powierzone przez samego Stwórcę.

34

Pielgrzymkę zakończyła procesja pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie złożono kwiaty.

45

Druga część obchodów odbyła się w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu. Podczas uroczystego ślubowania wprowadzono do świata łowiectwa czterdziestu nowych członków PZŁ. Hubertus kaliski był także okazją do wręczenia medali i odznaczeń. Wśród wyróżnionych znalazł się prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej, który otrzymał złotą Odznakę za Zasługi dla Łowiectwa nadaną przez Główny Zarząd PZŁ.

W związku z tym, że uroczystości odbywały się w dniu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie odśpiewano hymn Polski. Po części oficjalnej odbyła się Biesiada Myśliwska.

Maria Deresińska
Fotografie: D. Ukleja

 

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: myśliwych; sanktuarium; Świętego; pielgrzymka; związku; biskup; odbyła; józefa; okręgu; kaliskiego; rolnicza; hubertus; prezes; znalazł; wyróżnionych; wśród; odznaczeń.; medal;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »