XII spotkanie Grupy Roboczej do spraw monitorowania i zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików

Główny Lekarz Weterynarii, Paweł Niemczuk, i jego Zastępca, Krzysztof Jażdżewski, 12 września 2018 roku wzięli udział w XII spotkaniu Grupy Roboczej do spraw monitorowania i zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików. Podczas spotkania omawiano zagadnienia związane z występowaniem ASF na terytorium Polski i działań zmierzających do obniżania populacji dzików. Omawiana była Strategia, która obejmuje zarówno odstrzał zwierząt jak i monitoring migracji dzików w rejonach przygranicznych. Oprócz przedstawicieli Inspekcji Weterynaryjnej w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Środowiska, Straży Granicznej, Polskiego Związku Łowieckiego, Lasów Państwowych. Współpraca wielu służb ma na celu precyzyjne określanie miejsc bytowania i przemieszczania się dzików, znakowania zwierząt w strefach ASF i ograniczania ich liczebności. Spotkanie było także okazją do dyskusji na temat założeń kampanii reklamowo-informacyjnej na temat ASF.

 


 Źródło
 Główny Inspektorat Weterynarii
 https://www.wetgiw.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: spotkanie; monitorowania; zwalczania; afrykańskiego; pomoru; świń; roboczej; wzięli; zwierząt; dzików.; spotkaniu; udział; ministerstwa; dzików; kampanii; precyzyjne; rolnictwa; rozwoju; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »