X Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Pudliszkach

X Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Pudliszkach Podsekretarz stanu Andrzej Butra spotkał się z hodowcami z terenu Wielkopolski podczas X Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Pudliszkach.

Początki imprezy sięgają roku 1994. Wystawa odbywa się w cyklu dwuletnim. Jubileuszowa edycja objęta była patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

To dzięki ciężkiej pracy takich hodowców, jak dzisiejsi właściciele wyróżnionych zwierząt, zmienia się polskie rolnictwo stając się nowoczesnym i konkurencyjnym – stwierdził wiceminister Andrzej Butra.

Podsekretarz stanu pogratulował osiągnięć hodowlanych i zwrócił uwagę jak istotne jest zrównoważenie podziału środków finansowych pomiędzy I i II filarem Wspólnej Polityki Rolnej.

Środki na I i II filar powinny być zrównoważone, gdyż to sprzyja wyzwalaniu inicjatywy i przedsiębiorczości. Pozwala to na rozwój i budowanie konkurencyjności zapobiegając jednocześnie konserwowaniu stagnacji i płaceniu jedynie za gotowość produkcyjną. O to zabiegamy podczas rozmów o reformie WPR po roku 2013 – powiedział wiceminister.

Jubileuszowej wystawie towarzyszyło szereg imprez: pokazy konne, występy zespołów muzycznych, a także festiwal produktu regionalnego oraz wystawa drobiu ozdobnego.

Galeria zdjęć:

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

X Regionalna Wystawa Zwierzat Hodowlanych w Pudliszkach width209
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »