shiuz__750 x 100 px_1

Wzrost wysokości odszkodowania z FSUSR

17 maja 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 kwietnia 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej oraz zasiłku chorobowego (Dz. U. z 2018 r., poz. 827).

Fot. Logo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Fot. Logo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Zgodnie z przepisami tego rozporządzenia nastąpiło zwiększenie kwoty jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej z 700 zł do 809 zł za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu.

Jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej jest świadczeniem przysługującym z ubezpieczenia wypadkowego, chorobowego i macierzyńskiego, które finansowane jest z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

 

 Źródło
 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Wzrost wysokosci odszkodowania z FSUSR 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolniczej; odszkodowania; tytułu; wysokości; zawodowej; rolnictwa; rozwoju; choroby; wypadku; jednorazowego; ubezpieczenia; chorobowego; wzrost; rozporządzenie; które; długotrwałego; finan;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »