Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie

W miniony weekend w Szepietowie odbyła się największa w regionie i jedna z największych w kraju Wystawa Zwierząt Hodowlanych połączona z dniami Doradztwa Rolniczego. Na tereny Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie już po raz kolejny przyjechało kilkuset wystawców krajowych i zagranicznych oraz około 1000 zwierząt hodowlanych.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowali stoisko informacyjno-promocyjne, na którym można było m.in. uzyskać informacje o  bieżącej działalności każdej z instytucji jak i możliwości skorzystania z działań wynikających z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wystawę odwiedził Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Jacek Bogucki, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który odznaczył m.in. Jadwigę Zabielska – Dyrektora OT KOWR Białystok medalem Zasłużony dla Rolnictwa.

Podczas Wystawy Zwierząt Hodowlanych odbywa się co roku konkurs na Superczempionat, w którym  puchary okolicznościowe wręczył Andrzej Sutkowski, Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR. Stałym elementem Wystawy jest tez konkurs dla najmłodszych hodowców. Zwycięzcom MRiRW wraz z KOWR przygotowali drobne gadżety, które wręczyła Jadwiga Zabielska – Dyrektor OT KOWR w Białymstoku.

 


 Źródło
 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 http://www.kowr.gov.pl

125ml milk

wystawa zwierzat hodowlanych mo 5 miniatura 1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; rolnictwa; ; zwierząt; rozwoju; hodowlanych; szepietowie; wystawa; zabielska; dyrektora; konkurs; wsparcia; doradztwa; ośrodek; wystawy; rolniczego; ; odbywa; rolnictwa. p;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »