Wystąpienie o zmianę terminów siewu poplonów w związku z suszą

SUSZA

W związku z trwającą w całym kraju klęską suszy Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 24 sierpnia 2015 r. do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wnioskiem o odroczenie terminów wysiewu poplonów i międzyplonów ścierniskowych, obowiązujących rolników realizujących pakiet ochrona gleb i wód w ramach działania rolnośrodwiskowo-klimatycznego PROW 2014-20 oraz w ramach programu rolnośrodowiskowego PROW 2007-13.

Zarząd KRIR wnioskował o wydłużenie terminu siewu tych upraw co najmniej do 15 października. Obecnie nie ma możliwości uprawy przedsiewnej pola, a wymuszony siew w przesuszoną glebę nie zapewni wschodów roślin i spełnienia założeń programu, polegających na ochronie gleb i wód.

Zarząd wystąpił również z prośbą o pilne wyjaśnienie, jaki termin siewu obowiązuje rolników, którzy ostatni rok realizują pakiet ochrona gleb i wód w ramach PROW 2007-13.

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

SUSZA
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: związku; ramach; wód; ochrona; pakiet; wystąpił; wystąpienie; suszą; poplonów; terminów; zmianę; założeń; programu; ; polegających; spełnienia; roślin; glebę;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »