Wydłużony termin na wykonanie kontroli dywersyfikacji upraw

Pole

Do 31 lipca 2016 r. potrwają kontrole dywersyfikacji upraw w ramach zazielenienia. Kontrole takie prowadzi Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i standardowo były one przeprowadzane od 15 maja do 15 lipca. Wynikało to z tego, że rolnicy mieli czas na złożenie swoich wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich właśnie do 15 maja, zatem ARiMR miała dość czasu by takie kontrole przeprowadzić. Ponieważ w tym roku rolnicy mogli składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich do 15 czerwca, konieczne było wydłużenie terminu na przeprowadzenie kontroli dywersyfikacji upraw do końca lipca.

W trakcie kontroli dywersyfikacji upraw Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa sprawdza czy rośliny zgłoszone we wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich, są faktycznie uprawiane. Badane jest również, czy powierzchnia upraw poszczególnych roślin odpowiada zasadom obwiązującym przy dywersyfikacji upraw. Kontrola przeprowadzana jest zarówno na podstawie wizualnej oceny występowania uprawy na danym gruncie, jak i na podstawie badania pozostałości znajdujących się na polu po jej ewentualnym zbiorze.

Stosowne rozporządzenie, zmieniające termin przeprowadzenia tych kontroli, zostało podpisane 7 lipca przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zdjęcie: Fotolia

 


Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm pole Fotolia ZZ slider 01 84ede1ea77
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: dywersyfikacji; kontroli; rolnictwa; modernizacji; kontrole; przyznanie; restrukturyzacji; termin; rolnicy; bezpośrednich; wydłużony; podstawie; płatności; agencja; wykonanie; przeprowadzana; wys;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »