Artykuł o Tematyce Ekologicznej Wspólna inicjatywa technologiczna (WIT) na rzecz promocji biogospodarki w Europie

copacopgeca 5Copa-Cogeca z zadowoleniem przyjęła informację o ustanowieniu Wspólnego Przedsięwzięcia na rzecz Bioprzemysłu (BBI), które ma pobudzić inwestycje i stworzyć konkurencyjny rynek dla bioproduktów i biomateriałów pochodzenia lokalnego i wytwarzanych w Europie. Komisja Europejska twierdzi, że europejska gospodarka w latach 2014-2024 zostanie zasilona kwotą 3,7 mld € na rozwój sektora biogospodarki - 975 mln € będzie pochodzić z funduszy Komisji Europejskiej, a 2,7 mld € z Konsorcjum bioprzemysłu. Poprzez finansowanie projektów w zakresie badań i innowacji BBI stworzy nowe i nowatorskie partnerstwa w sektorach takich jak sektor rolny, rolno-spożywczy, dostawców technologii, leśny/ masy papierniczej i papieru, chemikaliów i energii.

Celem BBI jest zastosowanie niewykorzystanej biomasy i odpadów jako surowców do wytwarzania bardziej ekologicznych produktów użytku codziennego, bez uciekania się do zasobów kopalnych. W centrum tej inicjatywy znajdują się zaawansowane biorafinerie oraz innowacyjne technologie, które przekształcą zasoby odnawialne w zrównoważone biologiczne chemikalia, materiały i paliwa.

WIT ta powstała w pięciu łańcuchach wartości - od produkcji pierwotnej po konsumentów - i pomoże wypełnić lukę innowacyjną między rozwojem technologii i jej komercjalizacją, w sposób równoważony wykorzystując potencjał bioprzemysłu w Europie.

Sekretarz Generalny Copa-Cogeca Pekka Pesonen powiedział: „Zobowiązaliśmy się aktywnie wspierać niezwykle obiecujący rozwój biogospodarki, która umożliwia europejskim rolnikom, leśnikom i rybakom oraz ich spółdzielniom zielony wzrost. Biogospodarka promuje wzrost oraz tworzy miejsca pracy na obszarach wiejskich. Pozwala również na produkcję bioenergii i produktów pochodzenia biologicznego, która idzie ramię w ramię z produkcją żywności. Jesteśmy przekonani, że trzy obszary objęte tą inicjatywą (wspieranie zrównoważonych dostaw biomasy, optymalizacja wydajności przetwórstwa w biorafineriach i tworzenie nowych łańcuchów wartości oraz tworzenie nowych rynków zbytu dla bioproduktów) wpłyną na wydajną gospodarkę zasobami, a także stworzą synergie między poszczególnymi podmiotami łańcuchów wartości.”


Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

copacopgeca 5
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: biogospodarki; ; łańcuchów; pochodzenia; które; między; nowych; produktów; ramię; która; rozwój; tworzenie; europejska; promocji;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »