Wsparcie za ograniczenie produkcji mleka - problemy z wnioskami

krowyW związku z licznymi głosami rolników, którym odmówiono wsparcia za ograniczenie produkcji mleka w ostatnim kwartale 2016 r. na podstawie przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2016 r. w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem pomocy na ograniczenie produkcji mleka (Dz. U. poz. 1477), Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych w piśmie z dnia 27 marca 2017 r. zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Krzysztofa Jurgiela, o zmianę terminów składania wniosków do ARR wynikających z §5 ust. 6 ww. rozporządzenia. Zgodnie z przepisami art. 57 § 5 pkt. 2 Kodeksu Postępowania Administracyjnego: „Termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało:… nadane w polskiej placówce pocztowej operatora publicznego”.

Zasada ta jest przestrzegana we wszystkich instytucjach rolniczych, w tym również, w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdzie rolnicy składają wnioski. Rolnicy zajęci pracą, nie zawsze są w stanie dokładnie czytać przepisy wszystkich programów.

Większość wniosków pomocowych, zarówno pomocy krajowej jak i z Unii Europejskiej jest przyjmowana zgodnie z datą stempla pocztowego. Wnioski do Agencji Rynku Rolnego są tu wyjątkiem.

Spora grupa rolników, którzy otrzymali decyzje odmowne z powodu wysyłania w ostatnim dniu wniosków o płatność w ww. działaniu przez pocztę polską. W ich imieniu Zarząd KRIR zwrócił się o zmianę ww. przepisu oraz przyznanie i wypłatę tym rolnikom pomocy. 

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

krowy
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ograniczenie; produkcji; wniosków; zmianę; rolniczych; pomocy; zarząd; krajowej; wsparcie; wszystkich; agencji; rolnicy; rolnego; zgodnie; zwrócił; rolników; ; ostatnim; wnioska;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »