Wsparcie działań proeksportowych polskich szkółkarzy

W dniach 28 – 31 stycznia 2020 r. w Niemczech miała miejsce 38. edycja International Plant Fair IPM ESSEN. Te największe na świecie targi dedykowane produkcji i technologii ogrodniczej zgromadziły 1538 wystawców z 46 krajów. W wydarzeniu wzięło udział 54 tys. zwiedzających z ponad 100 krajów.

Od kilkunastu lat w targach IPM ESSEN biorą udział polscy szkółkarze, prezentując szeroką ofertę wysokiej jakości materiału szkółkarskiego zdobnego i owocowego, który ze względu na wysoką mrozoodporność jest towarem konkurencyjnym i cenionym przez odbiorców nie tylko europejskich, ale też z innych krajów świata. Szkółki zaprezentowały się na stoisku narodowym, zorganizowanym przez Związek Szkółkarzy Polskich i Agencję Promocji Zieleni, we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

W ramach działań promocyjnych zorganizowano także konferencję prasową, podczas której dziennikarze z kluczowych europejskich magazynów branżowych uzyskali najnowsze informacje dotyczące polskiego szkółkarstwa, oferty roślinnej oraz polskich odmian, targów „Zieleń to Życie”, a także „Katalogu Szkółek 2020”.

Po konferencji odbyło się spotkanie networkingowe przy dźwiękach muzyki na żywo, połączone z degustacją polskiej żywności wysokiej jakości.

 

 

 Źródło
 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 http://www.kowr.gov.pl

125ml milk

1 stoisko miniatura
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; ; polskich; działań; wsparcie; także; udział; wsparcia; wysokiej; proeksportowych; szkółkarzy; której; uzyskali; branżowych; najnowsze; magazynów; europejskich; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »