Wniosek o rekompensaty dla strefy niebieskiej

11 maja br. wystąpiliśmy z pismem do Komisji Europejskiej w sprawie ograniczenia obszaru i czasu trwania strefy niebieskiej ustanowionej decyzją Komisji po wybuchu ogniska ASF w Więckowicach [ tekst tutaj ]. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy odpowiedź z Komisji. [ Pismo oryginalne ], [ Tłumaczenie pisma ].

Z informacji przedstawionych przez Komisję Europejską wynika, że zniesienie tej strefy będzie możliwe już po 3 miesiącach na podstawie dobrze udokumentowanego wniosku polskich władz weterynaryjnych. Komisja zwraca również uwagę, że dzięki stosowaniu restrykcji na określonych obszarach, pozostali rolnicy mogą swobodnie sprzedawać swoje tuczniki a cała branża zarabiać. To jest naszym zdaniem przyczynek do zabezpieczenia środków na rekompensaty dla rolników objętych strefą niebieską. Z takim wnioskiem wystąpiliśmy do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi [ Tekst pisma ].

Opracowanie: Andrzej Przepióra

Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: strefy; niebieskiej; rekompensaty; wniosek; wystąpiliśmy; komisji; rolnicy; zarabiać.; branża; tuczniki; sprzedawać; swobodnie; restrykcji; pozostali; obszarach; ; określonych; zdaniem; stosowani;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »