Wizyta w Kaliningradzie

Wizyta w Kaliningradzie Wymiana handlowa artykułami rolno-spożywczymi oraz perspektywy rozwoju współpracy m.in. w zakresie naukowo-badawczym, to główne tematy IV. posiedzenia polsko-rosyjskiej grupy roboczej ds. współpracy w dziedzinie rolnictwa. Grupa działa w ramach Polsko-Rosyjskiej Międzyrządowej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej. Posiedzenie odbyło się 18 października br. w Kaliningradzie. Ze strony polskiej, obradom przewodniczyła podsekretarz stanu Zofia Szalczyk. Podczas rozmów omówiono m.in. możliwości poprawy warunków dostępu do rynku, szczególną uwagę zwrócono na zagadnienia weterynaryjne i fitosanitarne.

W trakcie pobytu w Kaliningradzie wiceminister Zofia Szalczyk wzięła także udział w uroczystej ceremonii otwarcia XV Międzynarodowej Wystawy „Agrokompleks-2012”. Jest to jedna z największych w regionie imprez targowych, skierowanych do przedstawicieli sektora rolnego. Na polskim stoisku narodowym, przygotowanym przez Agencję Rynku Rolnego, swoje produkty prezentowały firmy branży mleczarskiej, mięsnej, owocowo-warzywnej, cukierniczej, nasiennej oraz sektora maszyn rolniczych.

Przy okazji Wystawy „Agrokompleks-2012”, 19 października odbywało się IV Polsko-Rosyjskie Forum Przedsiębiorców Branży Rolno-Spożywczej. Forum organizowane jest corocznie od 2009r. i stanowi platformę do spotkań i rozmów polskiej i rosyjskiej administracji rządowej, jest także miejscem sprzyjającym nawiązywaniu i intensyfikacji kontaktów polskich i rosyjskich przedsiębiorców sektora rolnego. Wiceminister Zofia Szalczyk zwracając się do uczestników tegorocznego spotkania wskazała na pozytywne tendencje w polsko-rosyjskiej wymianie handlowej artykułami rolno-spożywczymi oraz zachęcała rosyjskich przedsiębiorców do nawiązywania kontaktów z polskimi firmami oraz związkami branżowymi sektora mięsnego, mleczarskiego, owocowo-warzywnego, cukierniczego i rynku hurtowego.

W IV edycji Forum uczestniczyło kilkanaście polskich podmiotów. Współorganizatorem imprezy, ze strony polskiej, była Agencja Rynku Rolnego. Przedstawiciele polskiego i rosyjskiego biznesu mieli możliwość zaprezentowania swoich ofert handlowych i nawiązania nowych kontaktów.

Galeria zdjęć:

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Wizyta w Kaliningradzie width209
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: sektora; przedsiębiorców; rolnego.; współpracy; kontaktów; rolno-spożywczymi; rozmów; wystawy; polskiej; ; strony; października; takż;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »