shiuz__750 x 100 px_1

Wizyta ekspertów ds. zdrowia roślin z Czarnogóry

W dniach 8-12 czerwca 2015 r. gościła w Polsce trzyosobowa delegacja ekspertów ds. zdrowia roślin z Czarnogóry. Wizyta ta, współorganizowana i finansowana przez Komisję Europejską, miała na celu zapoznanie przedstawicieli Czarnogóry z praktycznym zastosowaniem prawodawstwa fitosanitarnego Unii Europejskiej obowiązującym w przypadku rejestracji podmiotów, urzędowej kontroli fitosanitarnej upraw i wystawiania paszportów roślin. Wizyta obejmowała spotkanie w Głównym Inspektoracie Ochrony Roślin i Nasiennictwa, podczas którego zapoznano gości z systemem kontroli zdrowia roślin funkcjonującym w Polsce oraz systemem rejestracji podmiotów i wystawiania paszportów roślin, oraz wizyty w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie, jego Oddziałach w Elblągu i Ostródzie, a także u zarejestrowanych podmiotów zajmujących się produkcją certyfikowanego sadzeniaka ziemniaka i certyfikowanego materiału szkółkarskiego. Podczas spotkań koledzy z Czarnogóry byli szczególnie zainteresowani: procedurami obowiązującymi podczas rejestracji i wydawania paszportów; praktycznymi aspektami wykonywania kontroli fitosanitarnych i próbobrania; zakresem wykonywanych analiz laboratoryjnych; systemem szkoleń inspektorów; wyposażeniem inspektorów; oraz stosowanymi programami komputerowymi służącymi obsłudze rejestracji i paszportowania.
Wizyta ta była kolejnym elementem sukcesywnej współpracy pomiędzy PIORiN a służbą fitosanitarną Czarnogóry w dziedzinie wspierania tego kraju w zakresie harmonizacji przepisów fitosanitarnych Czarnogóry z prawodawstwem Unii Europejskiej i ich praktycznego wdrażania.

 


Źródło
Państwowa Inspekcja Ochrony
Roślin i Nasiennictwa
http://piorin.gov.pl/

125ml milk

czarnogora,k1uUwl caFOE6tCTiHtf
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: roślin; rejestracji; wizyta; czarnogóry; zdrowia; ochrony; systemem; podczas; kontroli; fitosanitarnych; podmiotów; inspektoracie; ekspertów; czarnogóry; wystawiania;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »