Wizyta delegacji polskiej w Chińskiej Republice Ludowej

Polska delegacja Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod przewodnictwem ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego przebywała w dniach 5-7 listopada 2018 r. w Szanghaju. Wizyta była związana z odbywającą się w Szanghaju Chińską Międzynarodową Wystawą Importową (CIIE), objętą patronatem Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej, Xi Jinpinga. W wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele polskiej branży rolno-spożywczej.

Wizyta była także okazją do przeprowadzenia rozmów z Ni Yuefengiem, Ministrem Generalnej Administracji Celnej, służbą chińską właściwą do spraw współpracy weterynaryjnej. Podczas spotkania omówiono stan i perspektywy zakończenia procedur dostępu do chińskiego rynku polskich produktów, w tym m.in. drobiarskich i mleczarskich na cele paszowe. Dużo uwagi poświęcono także kwestii regionalizacji w zakresie eksportu mięsa wieprzowego ze stref wolnych od ASF oraz możliwościom współpracy eksperckiej w tej kwestii. Potwierdzono również obopólne zaangażowanie w kontynuację działań zmierzających do uzgodnienia warunków eksportu polskiej wołowiny na rynek chiński.

Źródło:  https://www.gov.pl/web/rolnictwo/promocja-polskiej-zywnosci-w-chinach

Wizyta delegacji polskiej w Chińskiej Republice Ludowej

Wizyta delegacji polskiej w Chińskiej Republice Ludowej

 

 Źródło
 Główny Inspektorat Weterynarii
 https://www.wetgiw.gov.pl/

125ml milk

2018 11 08 chiny 1 jpg?154168514
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: polskiej; wizyta; chińskiej; eksportu; współpracy; chińską; również; także; republice; delegacji; ludowej; spotkania; drobiarskich; kwestii; poświęcono; paszowe.; mleczarskich; p;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »