Wieprzowina w różnych odsłonach, a sprzedaż bezpośrednia – seminarium i warsztaty”

 

logo

Podlaska Izba Rolnicza rozpoczyna realizację operacji zgłoszonych
w konkursie nr 1/2017 do dwuletniego planu operacyjnego na lata 2016-2017
(Etap II – rok 2017), które zostaną współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
w ramach
Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

W powicie kolneńskim Podlaska Izba Rolnicza będzie realizować operację pt. „Wieprzowina w różnych odsłonach a sprzedaż bezpośrednia – seminarium i warsztaty”

 

Przedsięwzięcie ma na celu rozwój krótkich łańcuchów dostaw żywności szczególnie poprzez sprzedaż bezpośrednią w gospodarstwach rolnych. Ponadto ma zachęcić rolników do większego zaangażowania w działalność związaną z przetwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu produktów rolnych pochodzących bezpośrednio z ich gospodarstw rolnych a tym samym stworzyć szansę na zwiększenie dochodów z tych gospodarstw.

 

Podczas warsztatów które odbędą się w dniach 23-24.10.2017r. – 20 pań z Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu kolneńskiego nabędzie wiedzę i umiejętności z zakresu podziału tuszy wieprzowej oraz przygotowania wędlin i podrobów wieprzowych.

 

Następnie dnia 27.10.2017r. – 40 uczestników (członkinie KGW, rolnicy, doradcy rolni) weźmie udział w seminarium podczas którego omówione zostaną założenia ustawy o handlu detalicznym oraz wymogi sanitarne. Będzie miała również miejsce prezentacja przebiegu warsztatów oraz dokonań kulinarnych uczestników.

 

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW zapraszamy do rejestracji w bazie partnerów KSOW dostępnej na stronie www.ksow.pl oraz do odwiedzenia strony internetowej ksow.pl

Źródło
Podlaska Izba Rolnicza
http://pirol.pl

125ml milk

logo
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; sprzedaż; seminarium; rolnicza; wiejskich; bezpośrednia; zostaną; które; obszarów; wieprzowina; rolnych; warsztatów; będzie; różnych; warsztaty”; odsłonach; ; ucz;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »