Więcej promocji polskiej żywności - wspólne działania MRiRW i MG

27 stycznia 2015 odbyło się wspólne posiedzenie kierownictw Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Ministerstwa Gospodarki.

Fot. Wspólne posiedzenie kierownictw ministerstwa rolnictwa i gospodarki

Fot. Wspólne posiedzenie kierownictw ministerstwa rolnictwa i gospodarki

Celem spotkania było zaplanowanie wspólnych działań obydwu resortów w ramach programu „Aktywizacja eksportu na wybranych rynkach”, ze szczególnym naciskiem na promocję polskich artykułów rolno-spożywczych.  Na rynkach o istotnym znaczeniu dla rozwoju eksportu, tj.  w Azerbejdżanie, Indiach, Indonezji, Mongolii, Wietnamie, Malezji, Turkmenistanie i krajach bałkańskich (Chorwacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Macedonia) planowane są kampanie promocyjne i wystawiennicze, a także misje przyjazdowe do Polski zagranicznych handlowców i dziennikarzy. Powstanie również w Warszawie specjalny show-room żywnościowy eksponujący walory polskich produktów.

Jak zaznaczył na spotkaniu minister Marek Sawicki, mamy wiele gospodarstw wielkotowarowych, które są zapleczem polskiego eksportu, ale nie możemy też zapominać o 700 tys. gospodarstw o powierzchni kilku, kilkunastu hektarów, które mogą uzyskać samodzielność ekonomiczną dzięki sprzedaży bezpośredniej. „Mamy potencjał stać się liderem w przetwarzaniu żywności w gospodarstwach i możemy pod tym względem dogonić Austrię”. Minister Sawicki zapowiedział też swój udział w tegorocznych targach Expo 2015 w Mediolanie.

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Wiecej promocji polskiej zywnosci wspolne dzialania MRiRW i MG 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnictwa; rozwoju; żywności; ministerstwa; polskich; możemy; wspólne; eksportu; ; więcej; gospodarstw; które; polskiej; promocji; minister; działania; wspólne; posiedzenie;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »