Więcej młodych rolników, którzy ubiegali się o premię w ubiegłym roku może liczyć na wsparcie

csm PROW 2014 2020 logo kolor slider 05 a8f9fc3755

W zeszłorocznym naborze, który odbył się od 20 sierpnia do 16 września, wnioski o przyznanie 100 tys. zł premii na samodzielne rozpoczęcie gospodarowania złożyło 3313 młodych rolników. Jak oszacowali pracownicy ARiMR, 407 z nich nie spełniało wówczas warunków do przyznanie im takiego wsparcia, z powodu m.in. złożenia wniosku o przyznanie dopłat bezpośrednich wcześniej niż wniosku o przyznanie premii dla młodych rolników. Teraz, dzięki nowelizacji rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczącego premii dla młodych rolników (Dz. U. z 2016 r., poz. 345), nie jest to już przeszkodą w ubieganiu się o taką pomoc.

Pracownicy ARiMR, będą teraz weryfikowali wnioski według kryteriów obowiązujących w znowelizowanym rozporządzeniu. Lista rankingowa określająca kolejność przysługiwania pomocy w tym naborze powinna zostać opublikowana przez ARiMR do połowy kwietnia.

Biuro Prasowe ARiMR

 

Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/

 

 

125ml milk

csm PROW 2014 2020 logo kolor slider 05 a8f9fc3755
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: młodych; przyznanie; premii; więcej; wniosku; arimr; ; rolników.; wsparcie; liczyć; którzy; rolników; ; premię; ubiegłym; wnioski; kryteriów; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »