Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie organizuje szkolenie e-learningowe pn. „Zasady przeciwdziałania chorobom trzody chlewnej ze szczególnym uwzględnieniem Afrykańskiego Pomoru Świń”.
Autorem szkolenia jest dr inż. Rodian Pawłowski, starszy specjalista ds. produkcji zwierzęcej, chowu i hodowli trzody chlewnej. Twórca uznanej pracy doktorskiej pt. „Wpływ cech urodzeniowych prosiąt na ich późniejsze tempo wzrostu, wartość rzeźną i budowę histologiczną mięśnia najdłuższego grzbietu (m. longissimus dorsi)”.
Udział w szkoleniu daje możliwość zdobycia lub poszerzenia wiedzy z zakresu bioasekuracji. Szkolenie jest bezpłatne, dostępne przez całą dobę do dnia 31.10.2020 r.
Celem szkolenia jest: upowszechnianie wiedzy nt. ASF, szczególnie w zakresie zapewnienia bioasekuracji w gospodarstwach utrzymujących świnie oraz konsekwencji związanych z pojawieniem się choroby w stadzie.
Szkolenie składa się z 4 modułów:
Moduł 1: Zasady dla posiadaczy trzody chlewnej mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych.
Moduł 2: Bioasekuracja i zasady dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji.
Moduł 3: Zasady przeciwdziałania chorobom zakaźnym trzody chlewnej na przykładzie Afrykańskiego Pomoru Świń.
Moduł 4: Podsumowanie i materiały dodatkowe, test o bioasekuracji.
Warunkiem ukończenia szkolenia jest zapoznanie się z jego treścią oraz pozytywne zaliczenie testu jednokrotnego wyboru, poprzez udzielenie co najmniej 70% poprawnych odpowiedzi. Po tym etapie uczestnik otrzyma dokument potwierdzający zaliczenie szkolenia.
Do udziału w szkoleniu zapraszamy rolników, w szczególności producentów trzody chlewnej, mieszkańców obszarów wiejskich, uczniów szkół rolniczych, przedstawicieli instytucji rolniczych.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu prosimy o rejestrację za pomocą niżej podanego adresu:
https://forms.gle/rTqder6V9sLPU4sd8
Po rejestracji otrzymają Państwo e-maila z dostępem do platformy szkoleniowej.
Możliwość rejestracji na szkolenie rozpoczyna się 21 września i potrwa do końca miesiąca br.
Szczegółowych informacji o szkoleniu udziela: Joanna Zarucka, j.zarucka@w-modr.pl, tel: 665 892 879.
Źródło:wmodr.pl
Źródło
Warmińsko - Mazurska Izba Rolnicza
http://www.wmirol.org.pl