shiuz__750 x 100 px_1

W sprawie skrócenia terminu składania wniosków na dopłaty do materiału siewnego

ziarno23 grudnia 2019 r. Zarząd KRIR przedstawił uwagi do projektu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie terminów składania wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany oraz terminu i sposobu wypłaty tej dopłaty.


Zdaniem samorządu rolniczego zaproponowany termin przyjmowania wniosków, tj. od 25 maja do 25 czerwca,  jest zbyt krótki. W związku z czym zaproponowano,  aby rolnicy mogli składać wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego od 15 kwietnia.

Projektowane skrócenie czasu z sześciu do jednego miesiąca jest zbyt radykalną zmianą. Przyjęcie terminu 15 kwietnia w sposób znaczący ułatwi pracownikom ARiMR bieżącą obsługę wnioskodawców, a samym rolnikom umożliwi składanie wniosków bezpośrednio po zakończeniu wiosennych siewów, które w większości przypadków przypadają na okres marzec/kwiecień.

 Źródło
 Krajowa Rada Izb Rolniczych
 http://krir.pl

125ml milk

ziarno
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: terminu; dopłaty; materiału; siewnego; sprawie; składania; wniosków; skrócenia; sadzenia; tytułu; przyznanie; zużytego; wniosków; kuznowicz; umożliwi; miesiąca; radykalną; zmianą.;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »