W MRiRW na temat rynku wołowiny

Logo ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsiW związku z drastycznym spadkiem cen wołowiny, na prośbę Prezesa KRIR Wiktora Szmulewicza, 11 lipca 2019 r. resort rolnictwa zwołał posiedzenie Zespołu Stabilizacji i Wsparcia Rynku Mięsa Wołowego w ramach inicjatywy Porozumienia Rolniczego.

Uczestnicy spotkania zwrócili uwagę na niestabilność rynku i na zachowania jego uczestników. W związku z zawarciem porozumienia KE z Mercosur - Minister poinformował, że  na najbliższym posiedzeniu unijnej Rady Ministrów ds. rolnictwa będzie domagał się wprowadzenia klauzul ochronnych, które będą wprowadzały natychmiastowe ograniczenia w przypadku zakłócenia danego rynku w związku z realizacją tej umowy oraz całkowitego zakazu importu produktów nie spełniających bardzo wysokich norm europejskich. Będzie też domagał się uruchomienia skupu interwencyjnego wołowiny na poziomie UE. Zapowiedział również udostępnienie list zakładów, które sprowadzają surowce z zagranicy kosztem polskich rolników.

Odnosząc się do niskich cen wołowiny, Prezes KRIR zwrócił uwagę, że w UE ceny spadły średnio o 7%, natomiast w Polsce o ok. 15%. Dlaczego tak się dzieje? To pytanie chciał skierować do przetwórców, ale niestety nie pojawili się na spotkaniu.

 Źródło
 Krajowa Rada Izb Rolniczych
 http://krir.pl

125ml milk

Logo ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: wołowiny; związku; domagał; wołowiny; ; porozumienia; rolnictwa; które; będzie; kosztem; zagranicy; surowce; sprowadzają; zakładów; ; udostępnienie; również; poziomie; zapo;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »