Ujednolicić zasady składania wniosków o dopłaty do paliwa rolniczego

paliwo19 kwietnia 2018 r. Zarząd KRIR mając na uwadze wniosek zgłoszony podczas XI Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych, które miało miejsce w dniu 21 marca br.,  zwrócił się do MRiRW w sprawie zwolnienia z obowiązku podpisywania wniosku o tzw. „dopłaty do paliwa rolniczego” przez właścicieli gruntów.

 

W wielu przypadkach właściciele gruntów nie użytkują ich osobiście, lecz wydzierżawiają innym rolnikom. W niektórych gminach wymaga się podpisu/zgody właściciela gruntu (oprócz użytkownika składającego wniosek). Często zdarza się, że właściciele tych wydzierżawionych gruntów mieszkają w dużej odległości, lub za granicą i kontakt z nimi jest ograniczony lub wręcz niemożliwy.

Zdaniem członków KRIR należałoby ujednolicić zasady składania ww. wniosków z uwzględnieniem wyłącznie podpisu użytkownika gruntów.

 

 

 Źródło
 Krajowa Rada Izb Rolniczych
 http://krir.pl

125ml milk

paliwo
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ujednolicić; zasady; składania; paliwa; użytkownika; właściciele; gruntów; rolniczego; dopłaty; wniosków; właściciela; gruntu; dużej; (oprócz; składającego; wniosek).; częst;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »