Trwają przygotowania do wdrożenia nowych przepisów

W grudniu 2019  wejdą w życie nowe rozporządzenia Unii Europejskiej - w zakresie zdrowia roślin (2016/2031) oraz w zakresie urzędowej kontroli żywności i pasz (2017/625). Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa intensywnie przygotowuje się do zmian w prawie, które w wejdą w życie pod koniec tego roku, a tym samym do realizacji szeregu nowych zadań.


Aby jak najlepiej i w każdym aspekcie przygotować się do nowych wymagań, w Inspekcji organizowane są spotkania, warsztaty i szkolenia dla pracowników. 11 czerwca w Poznaniu odbyły się z udziałem głównego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa, warsztaty dla pracowników Laboratoriów Wojewódzkich, których celem było przedstawienie zagadnień dotyczących akredytacji laboratoriów. 


Inspekcja to nie tylko laboratoria i biura, to także oddziały graniczne, których zmiany będą dotyczyły w bardzo dużym stopniu. 12 czerwca główny inspektor Andrzej Chodkowski, odwiedził Oddział Graniczny w Szczecinie, gdzie ocenił stan infrastruktury technicznej oraz omówił zakres inwestycji niezbędnych do uruchomienia rozszerzonego zakresu granicznej kontroli fitosanitarnej.
W opinii głównego inspektora efektywne wdrożenie nowych regulacji pozwoli na wzmocnienie ochrony polskiego rolnictwa przed zagrożeniami fitosanitarnymi.

 

 Źródło
 Państwowa Inspekcja Ochrony
 Roślin i Nasiennictwa
 http://piorin.gov.pl/

125ml milk

img 20190612 143635,k1uUwl caFOE6tCTiHtf
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: nowych; ochrony; roślin; trwają; zakresie; warsztaty; czerwca; inspekcja; głównego; kontroli; przygotowania; inspektora; przepisów; życie; wejdą; których; wdrożenia; będą; oddzi;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »