Terapia ogrodnicza w gospodarstwie rolnym - szkolenie stacjonarne

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie organizuje szkolenie stacjonarne pt. „Terapia ogrodnicza w gospodarstwie rolnym” w dniach 15-16.05.2019 r. Do udziału w szkoleniu serdecznie zapraszamy doradców zatrudnionych w Wojewódzkich Ośrodkach Doradztwa Rolniczego zainteresowanych społecznym aspektem funkcjonowania gospodarstwa rolnego.

Szkolenie będzie skupiać się wokół realizacji trzech głównych celi, którymi są:

1. Wprowadzenie uczestników w temat świadczenia usług terapeutycznych w gospodarstwie poprzez przekazanie wiedzy eksperckiej z zakresu terapii ogrodniczej.

2. Doskonalenie zawodowe doradców w zakresie umiejętności identyfikacji zasobów gospodarstwa na cele terapeutyczne.

3. Podniesienie kompetencji pracowników jednostek doradztwa rolniczego dotyczących praktycznych aspektów prowadzenia terapii ogrodniczej w gospodarstwie.

Wprowadzanie usług społecznych do gospodarstw rolnych umożliwia dywersyfikację dochodów, a przede wszystkim oparcie ich rozwoju o innowacyjne podejście do rolnictwa, mające na celu realizowanie szerszego zakresu działalności i usług, zarówno produkcyjno–rynkowych, jaki i pozarolniczych - edukacyjnych, kulturowych i społecznych. Rolnictwo społeczne to m.in. wprowadzenie w ofertę gospodarstw nowej propozycji zajęć edukacyjnych, czy warsztatów prowadzonych w oparciu o posiadane zasoby – uprawy polowe czy szklarniowe, sadownicze lub warzywnicze, jak i przydomowy ogród.

Udział w zajęciach dydaktycznych dla doradców Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego jest bezpłatny. Koszt usług socjalnych w ramach szkolenia wynosi 210,00 zł od osoby (obejmuje obiad i kolację w dniu 15.05.2019 r., śniadanie i obiad w dniu 16.05.2019 r., 3 serwisy kawowe oraz 1 nocleg). Istnieje możliwość zarezerwowania dodatkowych noclegów i wyżywienia. Koszt noclegu: 70 zł, koszt śniadania: 24 zł, koszt obiadu: 27, koszt kolacji: 26 zł.

Kartę zgłoszenia uczestnictwa prosimy przesłać do 10 maja 2019 roku na adres: Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie; 31-063 Kraków; ul. Meiselsa 1 pocztą, fax-em na numer (12) 424 05 05 lub skanem na adres e-mail: g.dziedzic@cdr.gov.pl

W przypadku dużej liczby zainteresowanych decyduje kolejność zgłoszeń.


Informacje w sprawie rekrutacji:

Zespół Metodyki Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego

Grzegorz Dziedzic, e-mail: g.dziedzic@cdr.gov.pltel. (12) 424 05 06


Opieka merytoryczna nad szkoleniem:

Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich

Malwina Kamińska, e-mail: m.kaminska@cdr.gov.pl, tel. (12) 424 05 57

 

Załączniki do pobrania:

- harmonogram szkolenia

- karta zgłoszenia uczestnictwa

link zewnętrzny

Gospodarstwo opiekuncze Hoeve Klein Mariendaal Holandia

Gospodarstwo opiekuńcze  Hoeve Klein Mariëndaal, Holandia.

Gospodarstwo opiekuncze Paradijs Holandia

Gospodarstwo opiekuńcze 't Paradijs, Holandia.

 Źródło
 Centrum Doradztwa Rolniczego
 http://cdr.gov.pl/

125ml milk

external link symbol2
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: doradztwa; rolniczego; gospodarstwie; usług; doradców; e-mail:; ogrodnicza; gospodarstw; rozwoju; edukacyjnych; ; zgłoszenia; terapii; zakresu; wprowadzenie; gospodarstwa; zainteresowanych; wo;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »