Tajwan - kolejnym kierunkiem eksportu dla polskich jabłek

W dniu 12 września 2017 roku w siedzibie Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa odbyło się spotkanie otwierające wizytę przedstawicieli organizacji ochrony roślin Tajwanu. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Głównego Inspektoratu.

Wizyta ekspertów stanowi jeden z ostatnich elementów procedury w zakresie oceny analizy ryzyka fitosanitarnego dla polskich jabłek. Po zakończeniu wizyty zostanie przekazany projekt wymagań fitosanitarnych, które po zatwierdzeniu przez obie strony, będą obowiązywały przy eksporcie jabłek na Tajwan.

Eksperci w trakcie wizyty będą kontrolowali miejsca produkcji - sady, przechowalnie i pakowalnie owoców świeżych - jabłek na terenie czterech województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego. W trakcie audytu w wymienionych miejscach zapoznają się z systemami organizacji produkcji, ochrony przed organizmami szkodliwymi oraz zasadami nadzoru nad produkcją jabłek w Polsce.

 

Źródło
Państwowa Inspekcja Ochrony
Roślin i Nasiennictwa
http://piorin.gov.pl/

125ml milk

img 20170912 101350843 hdr,k1uUwl caFOE6tCTiHtf
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: jabłek; ochrony; polskich; roślin; organizacji; wizyty; trakcie; głównego; tajwan; nasiennictwa; eksportu; kierunkiem; kolejnym; będą; przechowalnie; pakowalnie; owoców; świeżych; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »