TARGI ROLNICZE AGRO-TARG 2017

Już po raz 24 Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku zorganizował Targi Rolnicze AGRO-TARG 2017. W imprezie tradycyjnie uczestniczyła Lubuska Izba Rolnicza prezentując na swoim stoisku wydawnictwa rolnicze oraz służąc informacją i poradą. Tegoroczna aura nie rozpieszczała uczestników targów, jednak padający z niewielkimi przerwami deszcz nie odstraszył ani wystawców i sprzedawców, ani zwiedzających oraz kupujących, który licznie stawili się w niedzielę 4 czerwca br. w Kalsku. Wśród przedstawicieli instytucji otwierających Targi był prezes LIR Stanisław Myśliwiec, który nawiązał w krótkim przemówieniu do wcześniejszej wypowiedzi Wicewojewody Lubuskiego Roberta Palucha dotyczącej doprowadzenia do sytuacji, aby rolnicy sprzedawali swoje produkty bez pośredników. Prezes S. Myśliwiec przyłączył się do tych życzeń, jednak wspomniał, że obecne prawodawstwo niezbyt łaskawie traktuje producentów rolnych, a wręcz karze ich (m.in. też poprzez utratę przywilejów przysługujących rolnikom), za chęć działania, wskazując przede wszystkim, na sprzedaż bezpośrednią i rolniczy handel detaliczny.

Tradycyjnie podczas Targów rozstrzygnięty został konkurs pn. Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Zwycięzcą, który będzie reprezentował województwo lubuskie w etapie krajowym został Zbigniew Kołoszyc z miejscowości Nowiny Wielkie, prowadzący gospodarstwo o profilu hodowla bydła. Drugie miejsce przypadło dla Anny Szawleskiej – Musiał z Santoczna, prowadzącej hodowlę brojlerów kurzych, natomiast trzecie miejsce zajęła Krystyna Wilińska z Płonicy zajmująca się hodowlą gęsi. Lubuska Izba Rolnicza wyróżniła także gospodarstwo Łukasza Galońskiego z Muszkowa prowadzące hodowlę drobiu – brojlerów kurzych, na ręce którego bon pieniężny złożył S. Myśliwiec, prezes LIR.

Jednakże największym zainteresowaniem klientów w trakcie Targów cieszyły się wszelkiego rodzaju rośliny ozdobne. Nie zabrakło też chętnych na wyroby rękodzielnicze i garmażeryjne, nawozy i drobny sprzęt ogrodniczy itp. Zwiedzający chętnie zaglądali do sektora ze sprzętem i maszynami rolniczymi, oraz do alejki ze zwierzętami (drób, gołębie, króliki itp.). Całość imprezy umilały występy zespołów ludowych i grup śpiewaczych.

Red.

 

 

 

125ml milk

fot 1 150x150
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; rolnicze; rolnicza; gospodarstwo; lubuska; prezes; agro-targ;  ; który; targów; myśliwiec; ; miejsce; kurzych; ; brojlerów; hodowlę; ; jednak; zo;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »