TARGI ROLNICZE „GLISNO 2017”

Tradycyjnie, w ostatni weekend maja, w dniach 27-28 maja 2017r. na terenach parkowych przy Pałacu w Gliśnie odbyły się Targi Rolnicze „Glisno 2017”, zorganizowane przez LODR pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody Lubuskiego oraz Marszałka Województwa Lubuskiego.

W targach uczestniczyła Lubuska Izba Rolnicza, którą reprezentowali: Prezes Stanisław Myśliwiec, członek Zarządu Czesław Hładki i Dyrektor Biura Anna Słowik.

LIR zorganizowała stoisko informacyjno-promocyjne, na którym oprócz porad i doradztwa można było zaopatrzyć się w prasę o tematyce rolniczej.

Prezes Stanisław Myśliwiec wspólnie z dyrektorami LODR oraz przedstawicielami Wojewody i Marszałka Woj. Lubuskiego dokonali uroczystego otwarcia Targów.

Po oficjalnym otwarciu odbyło się wręczenie pucharów i dyplomów zwycięzcom oraz wyróżnionym: w Konkursie Agroliga 2017, VII Lubuskiej Wystawy Bydła Hodowlanego, Wystawy Bydła Mięsnego, Wystawy Drobnego Inwentarz oraz za dobre wyniki w produkcji trzody chlewnej.

Ze względu na zagrożenie występowania choroby ASF, w tym roku nie było wystawy trzody chlewnej.

Prezes St. Myśliwiec wręczył puchar ufundowany przez Lubuską Izbę Rolniczą za tytuł Wiceczempion VII Lubuskiej Wystawy Bydła Hodowlanego w kategorii jałowice w wieku 12-16 miesięcy, który zdobyła jałówka z Hodowli Zwierząt Zarodowych Osowa Sień Sp. z o.o.

Słoneczna pogoda, atmosfera pikniku, przygotowane liczne atrakcje dla dzieci oraz bogata oferta na stoiskach wystawców sprawiły, że do Glisna ciągnęły tłumy zwiedzających. Każdy znalazł tu dla siebie coś ciekawego i mógł dokonać upragnionego zakupu oraz miło spędził tu czas.

Na stoisku LODR odbywała się promocja Sieci na rzecz Innowacji w Rolnictwie i na Obszarach Wiejskich. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich prezentowały swoje osiągnięcia oraz serwowały przepyszne ciasta domowego wypieku. Rękodzielnicy zorganizowali wystawę swoich wyrobów z możliwością dokonania zakupów.

Ponadto odbywała się promocja i sprzedaż produktów zarejestrowanych na Ministerialnej Liście Produktów Tradycyjnych, kiermasze ogrodniczo-pszczelarske, konkursy i pokazy.

Specjaliści instytucji rolniczych i działających na rzecz rolnictwa udzielali fachowych porad.

Pobyt na Targach umilały występy zespołów ludowych i śpiewaczych

 E.R.

 

 


Źródło
Lubuska Izba Rolnicza
http://lir.agro.pl/

125ml milk

DSC03495 800x600 150x150
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; ; wystawy; rolnicze; bydła; trzody; targach; lubuskiego; wojewody; rolnictwa; lubuskiej; odbywała; stanisław; 2017”; „glisno; produktów; myśliwiec; marszałka; pro;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »