Szkolenie w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach

NOWE WYMAGANIA DOTYCZĄCE WYTWARZANIA I JAKOŚCI MATERIAŁU SZKÓŁKARSKIEGO – SZKOLENIE W INSTYTUCIE OGRODNICTWA W SKIERNIEWICACH

Rozporządzenie MRiRW z dnia 31 marca 2017 r. w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących wytwarzania i jakości materiału szkółkarskiego (Dz.U. 2017 poz. 757) określa, że do pobierania prób i oceny laboratoryjnej materiału szkółkarskiego oraz gleby i podłoża, w których ten materiał jest wytwarzany, stosuje się metodyki Europejskiej i Śródziemnomorskiej Organizacji Ochrony Roślin (EPPO) lub metodyki uznane na poziomie międzynarodowym, a w przypadku gdy takie metodyki nie istnieją – metodyki rekomendowane przez instytuty badawcze, udostępnione na stronie internetowej administrowanej przez Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach.

W dniach 14-15 listopada 2017 r. Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, w ramach Programu Wieloletniego organizuje szkolenie pt. „Produkcja zdrowego materiału roślin sadowniczych”, na którym zostaną omówione m.in. obowiązujące metodyki. Zachęcamy do uczestnictwa w szkoleniu dostawców materiału szkółkarskiego, szczególnie tych którzy złożyli lub zamierzają złożyć oświadczenie o samodzielnym pobieraniu prób i dokonywaniu oceny tożsamości. Szczegółowy program oraz informacje dotyczące uczestnictwa znajdują się na stronie internetowej Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

 

Źródło
Państwowa Inspekcja Ochrony
Roślin i Nasiennictwa
http://piorin.gov.pl/

125ml milk

io1,k1uUwl caFOE6tCTiHtf
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ogrodnictwa; metodyki; szkolenie; materiału; instytucie; roślin; ; prób; uczestnictwa; szkółkarskiego; internetowej; skierniewicach; wytwarzania; instytut; ochrony; szczeg&oacu;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »